Koło naukowe Logistiqua

Koło Naukowe Logistiqua rozpoczęło swoją działalność w marcu 2012 roku. Studenci z Koła łączą zdobywaną w trakcie studiów wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi.

Jest to możliwe m.in. dzięki aktywności naukowej członków Koła, którzy chętnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach związanych z branżą TSL.

W 2021 roku studenci z Kola Naukowego Logistiqua uczestniczyli w XIII OGÓLNOPOLSKIM KONGRESIE MODERN WAREHOUSE , który umożliwia spotkanie profesjonalistów z firm świadczących usługi w zakresie  branży TSL. Uczniowie brali również udziałi w konkursie Global Management Challenge –polegającym na zarządzaniu wirtualnym przedsiębiorstwem – oraz w zawodach Red Bull Flugtag, na które zbudowali własną maszynę latającą. Ponadto przedstawiciele Koła wzięli udział w IV edycji Poznańskiego Forum Logistycznego oraz VI Kopernikańskich Dniach Logistyki.

 



Ważnym wydarzeniem w historii działalności koła Naukowego Logistiqua jest Studencka Konferencja MOD-LOG, którą – jak dotąd – zorganizowano dwa razy. Celem pierwszej konferencji było przedstawienie nowości technicznych, jak i organizacyjnych rozwiązań różnego rodzaju problemów logistycznych. Drugą edycję połączono z Targami Pracy organizowanymi przez MWSLiT Wrocławiu.

Członkowie Koła Naukowego Logistiqua nie tylko aktywnie uczestniczą w wydarzeniach branżowych, ale także odnoszą sukcesy. Jednym z nich było wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez DPD. Zostało ono przyznane za nowatorskie podejście do rozwiązania zadania i pomysł na diametralnie inne podejście do budowy systemu transportowego z wykorzystaniem transportu intermodalnego w uwarunkowaniach rynku TSL w Polsce. Kolejnym innowacyjnym przedsięwzięciem Koła Logistiqua są badania z wykorzystaniem Drona, który jest pilotowany zdalnie lub wykorzystuje lot autonomicznie. Działania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów, którzy mogą w praktyce poznać zastosowanie nowoczesnych technologii.

 

 

Koło naukowe budownictwa

Koło Naukowe Studentów Budownictwa rozpoczęło swoją działalność na przełomie 2013/2014 roku. Specyfika oraz szybki rozwój branży budowlanej wymagają stałego i wysokiego poziomu kształcenia przyszłych inżynierów budownictwa. Zdobywanie dodatkowej wiedzy, niezbędnej w przyszłej pracy, jest głównym celem działalności Koła Naukowego. Budownictwo – a w szczególności budownictwo komunikacyjne – wymaga połączenia zdobytej w trakcie studiów wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi.

Realizacja wyżej wymienionych celów jest możliwa poprzez zajęcia w laboratorium budowlanym oraz wyjazdy edukacyjne. Do tej pory członkowie Koła odwiedzili m.in. budowę afrykarium wrocławskiego ZOO, wzięli udział w Międzynarodowych targach Budownictwa TARBUD oraz zostali zaproszeni przez GDDKiA do jednego z najnowocześniejszych laboratoriów drogowych w Polsce.

W trakcie zajęć laboratoryjnych Członkowie Koła mają możliwość przeprowadzania szeregu badań i pomiarów z dziedzin takich jak: wytrzymałości materiałów, materiały budowlane, technologia betonu, materiały i nawierzchnie drogowe, konstrukcje żelbetowe. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny zestaw urządzeń i akcesoriów, o możliwościach porównywalnych z wyposażeniem wyspecjalizowanych laboratoriów komercyjnych.

Działalność Koła Naukowego nie ogranicza się jedynie do nauki i pracy. Równocześnie odbywają się cyklicznie zebrania związane z bieżącymi zadaniami i problemami, a także integracja ze środowiskiem studenckim. Przyjazna atmosfera i zdobyte doświadczenia sprawiają, że po zakończeniu studiów droga do rozpoczęcia kariery zawodowej – a w przyszłości uprawnień do projektowania i kierowania robotami budowlanymi – będzie zdecydowanie łatwiejsza.

Warto wiedzieć
Rekomendują nas
Studia Dualne

Studia dualne mają na celu zapewnienie studentom możliwości zarówno studiowania, jak i zdobywania doświadczenia w praktyce. Program studiów dualnych zakłada, że student odbywa praktykę lub staż przez dwa dni w tygodniu, a za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie, nie niższe niż wysokość czesnego. Podjęcie pracy zawodowej zgodnej z wybraną specjalnością jest możliwe już na II roku studiów. W trybie dualnym można studiować logistykę (studia licencjackie i studia inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie).

 

Misją MWSLiT we Wrocławiu  jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki (studia licencjackie, studia inżynierskie, studia magisterskie – 3 semestry), transportu (studia licencjackie), budownictwa (studia inżynierskie) i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

Aktualności

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.pl



RODO  

facebook     youtube     skype     skype