Szanowni Państwo,

Rektor Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu zaprasza do udziału w dwudniowym seminarium pt.

 

Staże uczniowskie a kompetencje pracowników branży transportu kolejowego

 

Seminarium odbędzie się w dniach 13-14 grudnia 2022 r. w Hotelu Ibis Styles Wroclaw Centrum, pl. Konstytucji 3 Maja 3 we Wrocławiu.

 

Seminarium zamyka kampanię upowszechniającą rezultaty projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 pt. Przygotowanie rozwiązań w zakresie angażowania pracodawców w organizację praktycznej nauki zawodu w branży nr 30 transportu kolejowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją pośredniczącą jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Staże uczniowskie to nowa forma współpracy szkół z pracodawcami, która umożliwia uczniom uzyskiwanie doświadczenia i nabywanie umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy w rzeczywistych warunkach na podstawie umowy zawartej między uczniem a pracodawcą. Pracodawca ma możliwość  pozyskania pracownika, którego jest w stanie odpowiednio przeszkolić i  który będzie odpowiadał modelowi przedsiębiorstwa jeszcze zanim skończy szkołę.

 

W trakcie seminarium będą Państwo mieli możliwość wysłuchania wystąpień pracowników naukowych, pracodawców i szkół dotyczących kluczowych wyzwań w branży transportu kolejowego, poznać wyniki diagnozy kształcenia praktycznego w poszczególnych zawodach branży TKO, oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy kształcenie zawodowe w branży transportu kolejowego spełnia oczekiwania pracodawców i dlaczego staże uczniowskie to dobra współpraca na linii szkoła-pracodawca.

Zaproszenie kierowane jest do: przedstawicieli organów prowadzących szkoły, dyrektorów szkół prowadzących kształcenie w branży transportu kolejowego, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz pracodawców działających w tej branży.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Organizator pokrywa koszty dojazdu, wyżywienia i noclegu.

 

Aby wziąć udział w konferencji należy dokonać rejestracji przez formularz Google do 05.12.2022 r.

 

https://forms.gle/nGgzekASz6vfwFqt9

Serdecznie zapraszam!

                                                                                                                             

zajawka_m

 logotypy  logotypy

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42          
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype