Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, absolwentów oraz przedstawicieli firm do wzięcia udziału w Spotkaniu Przewoźników Drogowych, które odbędzie się 2 czerwca 2023 r. w Pałacu w Krzyżowej.

 

Spotkanie corocznie organizowane jest przez Polską Unię Transportu, we współpracy z Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Przedstawiciele Unii od wielu lat są partnerami uczelni, m.in.: wspierają naszych studentów w znalezieniu miejsc odbywania praktyk oraz prowadzą wykłady otwarte. Polska Unia Transportu objęła też patronat nad studiami podyplomowymi Organizacja i zarządzanie przewozem osób i rzeczy.

 

Tematyka spotkania będzie dotyczyła m.in.:

  • Przedstawienia aktualnej sytuacji na rynku transportowym w Polsce i w Europie;
  • Omówienia wyzwań i problemów związanych z transportem drogowym, takich jak przepisy dotyczące czasu pracy kierowców, koszty paliwa, zmiany w przepisach transportowych;
  • Prezentacji nowych technologii i rozwiązań w transporcie drogowym, takich jak inteligentne systemy transportowe, elektromobilność, automatyzacja procesów;
  • Prezentacji raportu dotyczącego wyników badań transportu drogowego w Polsce,
    w tym kwestii bezpieczeństwa na drogach oraz efektywności przewozów;
  • Omówienia perspektyw rozwoju branży transportowej w Polsce i na świecie, w tym prognoz dotyczących zmian w przepisach i trendów na rynku transportowym.

 

W programie nie zabraknie także czasu na dyskusje nad możliwościami współpracy między firmami transportowymi, takimi jak wspólne wykorzystanie infrastruktury, wymiana informacji, szkolenia dla kierowców.

 

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Polskiej Unii Transportu:

http://uniatransportu.pl/formularz/krzyzowa

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Studentów zainteresowanych uczestniczeniem w wydarzeniu, prosimy o zgłoszenie się do Biura Karier, pokój 112 (I piętro), najpóźniej do 24 maja 2023 r.

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42          
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype     skype

/* */