10 maja 2023 r. studenci MWSLiT we Wrocławiu odwiedzili firmę Starion Poland Sp. z o.o. w Biskupicach Podgórnych w ramach projektu Wykwalifikowane kadry dla branży automotive na Dolnym Śląsku.

 

Firma Starion Poland Sp. z o. o. jest częścią międzynarodowej grupy Starion składającej się z 16 fabryk zlokalizowanych na całym świecie. Oddział firmy we Wrocławiu wyróżnia się  zaawansowaną technologią procesów produkcyjnych i specjalizuje się w wytwarzaniu produktów dla branży AGD, RTV oraz automotive.

 

Celem wizyty studyjnej było pokazanie studentom jak wygląda praca w międzynarodowej firmie produkcyjnej.

 

Dla studentów zostało zorganizowane spotkanie w sali konferencyjnej, gdzie  odbyło się  szkolenie BHP i prezentacja, na której studenci zapoznali się z historią firmy. Dzięki wizycie w hali produkcyjnej, studenci zobaczyli jak działa częściowo zautomatyzowana produkcja baterii do samochodów elektrycznych. Następnie studenci zostali oprowadzeni po magazynie firmy oraz mieli okazję do rozmowy ze specjalistą ds. logistyki magazynowej z 10-letnim doświadczeniem.

 

Wizyta studyjna w firmie Starion Poland Sp. z o.o. to dla studentów możliwość zobaczenia jak wygląda praca w poszczególnych działach, a także okazja do poznania wewnętrznej struktury firmy.

 

 

 

 

Nazwa Projektu: „Wykwalifikowane kadry dla branży automotive na Dolnym Śląsku”(POWR.03.05.00-00-ZR45/18).

 

„Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów” (POWR.03.05.00-00-Z225/18)

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42          
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype     skype

/* */