DOŁĄCZ DO GRONA SPECJALISTÓW

    SPRAWDŹ    
  

12 października 2016 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 w Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Na obchody Inauguracji Nowego Roku Akademickiego przyjechali licznie goście z Polski i z zagranicy. Uroczystość oficjalnym przywitaniem rozpoczął Rektor dr. inż. Zbigniew Sebastian, który szczególnie ciepłe słowa skierował do studentów rozpoczynających studia w MWSLiT we Wrocławiu:


Dzisiejszy dzień to przede wszystkim Wasze święto, to dla Was jest ta uroczystość, To dla Was zabrzmi uroczyste Gaudeamus. Życzę Wam drodzy studenci abyście dobrze wykorzystali lata studiów. Pamiętajcie, że studia to nie tylko nauka, ale kształtowanie Waszej osobowości, by jak najlepiej przygotować się do zmieniającego się otaczającego nas świata. Życzę, by czas który jest przed Wami był nie tylko wypełniony pracą i nauką, ale także radością i rozrywką. Życzę rozwagi i mądrości we właściwym spożytkowaniu tego najpiękniejszego czasu w życiu człowieka.
Podstawową funkcją naszej uczelni jest kształcenie kadr o wysokich kwalifikacjach na potrzeby gospodarki. Pragnę Was zapewnić, że kadra naukowo-dydaktyczna i administracja uczelni maja tą świadomość, że jesteście członkami społeczności akademickiej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu i dokładamy wszelkich starań abyście dobrze oceniali naszą pracę. Jest to dla nas-pracowników uczelni nadrzędnym celem.


Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok akademicki. Będziecie studiować w uczelni o 15 letniej tradycji nadążającej za bieżącymi potrzebami nauki i praktyki.


Wasza Alma Mater należy do jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. Sądzę, że z powodzeniem wykorzystacie szansę i sposobność jaką uzyskaliście dzięki Waszy, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom do studiowania w dobrej szkole wyższej.


Podczas przemówienia inauguracyjnego Rektor podsumował obfity w nagrody i wyróżnienia poprzedni rok akademicki, podkreślając przy tym, iż:


Uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego jest zawsze wielkim świętem i bardzo ważnym wydarzeniem dla uczelni. Skłania ona zawsze do refleksji nad tym gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy.


W szczególny sposób Rektor docenił osoby, instytucje oraz przedsiębiorstwa, dzięki których współpracy możliwe jest doskonalenie procesu dydaktycznego w MWSLiT.

Podczas inauguracji studenci pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie, a Kanclerz dr Marcin Pawęska wręczył Stypendium Kanclerza za najlepsze wyniki w nauce w roku akademickim 2015/2016. Otrzymał je Anton Mishchenko.

Stypendia Santander Universidades z rąk menadżera placówki Santander Universidades – Moniki Bejmy otrzymali dwaj studenci MWSLiT Piotr Chrabąszcz oraz Tomasz Strzałek.

W imieniu studentów głos zabrała przedstawicielka samorządu studenckiego, która gorąco powitała wszystkich zgromadzonych a adeptom pierwszego roku pogratulowała wyboru najlepszej w Polsce uczelni logistycznej według Rankingu Perspektyw 2016.

Kulminacyjnym punktem uroczystości był wykład inauguracyjny Przyszłości zawodu logistyka, wygłoszony przez Dyrektora Generalnego CILT (UK) – Kevina Richardsona.

Po wykładzie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, dla których rozpoczął się nowy etap w życiu. Wierzymy, że zdobyte w murach uczelni wiedza i doświadczenie przyczynią się do pasma sukcesów zawodowych.

Inaugurację Rektor zakończył słowami:


Drodzy studenci,
Życzę Wam sukcesów w nauce, radości ze studiowania, umiejętności i odpowiedzialnego smakowania uroków młodości.
Drodzy absolwenci,
Gratuluję ukończenia studiów, życzę Państwu sukcesów zawodowych, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Pamiętajcie o swojej uczelni, dzielcie się Waszymi sukcesami, korzystajcie z oferty studiów podyplomowych. Spotkajmy się, bądźmy w kontakcie.

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype