DOŁĄCZ DO GRONA SPECJALISTÓW

    SPRAWDŹ    
  

Polska delegacja CILT(UK) wróciła z największego logistycznego wydarzenia na świecie, które w tym roku miało miejsce w Makao. Tegoroczna Międzynarodowa Konferencja CILT(UK) przyciągnęła do Makao profesjonalistów z całego świata.

 

Poruszana w ramach Konwentu tematyka dotycząca Jedwabnego Szlaku koncentrowała się na siłach kształcących naszą branżę, począwszy od aplikacji Big Data, do Smart Tech i wciąż rozwijającego się Internetu rzeczy. Konwent to nie tylko technologiczna dyskusja, gdyż delegaci dzielili się także swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu polityki One Belt, One Road i tym jaki będzie to miało wpływ na światową logistykę i transport w nadchodzących latach. 20 międzynarodowych mówców podczas przemówień i poruszało szerokie spektrum tematów, począwszy od makro analiz transformacyjnego związku technologii i praktyki w centrum naszego zmieniającego się przemysłu, kończąc na badaniu zmian kulturowych wymaganych przez globalizację oraz wyzwań związanych z rozwijaniem sieci logistycznych w krajach wschodzących.

 

Delegaci wzięli również udział w konferencji Kobiety w Logistyce i Transporcie (WiLAT), omawiając ważne kwestie powstałe w wyniku wyrównywania różnic płciowych oraz dyskutując nad pokonywaniem barier w branży. Obok wymiqny doświadczeń kobiet na wszystkich szczeblach w naszej branży, Konferencja WiLAT uruchomiła program We Impact • We Inspire, podkreślając osiągnięcia kobiet specjalizujących się w logistyce i transporcie, została także opracowana wizja dotycząca przyszłości WiLAT. Prezydent Kevin Byrne w swoim marcowym oświadczeniu dotyczącym misji międzynarodowej napisał: "Musimy nie tylko dać możliwości dzisiejszym przywódcom, ale pielęgnować przyszłych przywódców". Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż na konferencji Young Professionals (YP) w pierwszym dniu spotkania. Na forum prowadzonym przez YP Global Convenor Elliott Price, omówiono wyjątkowe wyzwania stojące przed młodymi profesjonalistami, budującymi swoją karierę w branży logistycznej i transportowej. W popołudniowych dyskusjach poruszano temat współpracy regionalnej. Logistyka i Transport to prawdziwie globalny przemysł, a fora oferowały doskonałą platformę do dyskusji na temat międzynarodowych i regionalnych implikacji sieci logistycznych cross-country.

 

W trzecim dniu skupiono się na obecnym stanie i świetlanej przyszłości InstytutuCILT(UK). Prezydent Kevin Byrne przekazał swoje sprawozdanie, a następnie wystąpili przywódcy Konferencji YP i WiLAT. Delegaci uczestniczyli w dyskusjach: "2019 i dalej" oraz "Jakiego rodzaju Instytutu chcesz?". Zaprezentowano także obecne i przyszłe plany prac edukacyjnych, na których chce skupić się Instytut.

 

Dzień zakończyła prezentacja Przewodniczącego CILT(UK) Polska, Marcin Pawęska, zapraszająca na przyszłoroczną Międzynarodową Konwencję 2018, która odbędzie się 3-6.06.2018 r. we Wrocławiu.

 

W ostatnim dniu Konwencji delegaci mieli okazję odwiedzić jedne z najbardziej imponujących terenów przemysłowych i kulturalnych w delcie rzeki Perłowej. Obok wycieczek do Hong Kong Airlines w Centrum Przekazu Przewoźników Lotniczych, i wysoce imponującego Centrum Kontroli Operacji Kolejowych w Tsing Yi, odbyły się również wycieczki do historycznego centrum Makaooraz na wyspę Coloane, gdzie znajdują się unikatowe zabytki.

 

Warto podziękować Michaelowi Lamowi oraz zespołowi przygotowującemu Konwencję CILT(UK) w Makao za zorganizowanie wspaniałych czterech dni, a także uczestnikom z 29 krajów, którzy przyczynili się do kontynuowania ważnej dla branży logistycznej i transportowej debaty. Cieszymy się, że spotkamy się na następnych globalnych spotkaniach w październiku w Xuzhou w ramach IV Międzynarodowej Konferencji Rozwoju Logistyki w Chinach, a w czerwcu na Międzynarodowej Konwencji CILT 2018 w Polsce.

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype