O CILT

The Chartered Institute of Logistics and Transport (CILT) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą profesjonalistów z branży TSL. Instytut The Chartered Institute of Logistics & Transport zrzesza aktualnie ponad 34 000 członków z ponad 100 krajów z całego świata.
Instytut został utworzony w Wielkiej Brytanii w 1919 roku, a jego patronem jest księżna Anna Mountbatten-Windsor. W 2012 roku we Wrocławiu powstał CILT (UK) - Polska jako jedyny akredytowany ośrodek Instytutu w tej części Europy.

Głównym celem CILT jest propagowanie i wspieranie nauki o logistyce i transporcie. Cel ten jest realizowany poprzez aktywne członkostwo akademików oraz profesjonalistów z branży, jak również poprzez oferowane możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Przynależność do CILT daje gwarancję prestiżu zawodowego, jak również międzynarodowe kontakty w sektorach logistyki i transportu. Członkami Instytutu zostają zarówno profesjonaliści na stanowiskach kierowniczych jak i osoby, które rozpoczynają swoją drogę zawodową w branży TSL. Ponadto Instytut od wielu lat prowadzi intensywne działania w sferze edukacji logistycznej zarówno dla wielkich korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorców. CILT wspiera też logistyczną działalność organizacji charytatywnych.

O Kongresie

3-6 czerwca 2018 r. odbył się, po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowy Kongres CILT (The Chartered Institute of Logistics & Transport).
Międzynarodowy kongres CILT był spotkaniem najbardziej wpływowych osób związanych  z logistyką i transportem z ponad 40 krajów z całego świata. To prestiżowe wydarzenie każdego roku przyciąga nie tylko członków CILT, ale także przedstawicieli rządów, profesjonalistów i naukowców z branży TSL ze wszystkich kontynentów, którzy podczas kongresów CILT podejmują decyzje mające istotny wpływ na kształtowanie przyszłości branży logistycznej i transportowej.
W ramach kongresu spotykają się również przedstawiciele struktur CILT tj. Młodzi Profesjonaliści (YP), organizacji dedykowanej profesjonalistom do 35 roku życia oraz WILAT (Women in Logistics and Transport) – organizacji zrzeszającej kobiety zaangażowane w kształtowanie przyszłości światowej logistyki.
Kongres jest wydarzeniem cyklicznym. Członkowie CILT każdego roku spotykają się w jednym z krajów członkowskich by wspólnie podejmować decyzje, mające wpływ na rozwój branży logistycznej i transportowej.
Poprzednie kongresy odbyły się m.in. w Londynie, na Malcie, na Sri Lance, w Montrealu, w Dubaju i w Makao.
O możliwość zorganizowania kongresu w tym roku ubiegali się także pretendenci CILT z Australii, Irlandii i Nigerii, jednak Zarząd CILT na miejsce kongresu w 2018 roku wybrał Wrocław. Miejscem obrad był hotel Double Tree by Hilton.
Współorganizatorem Kongresu była Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Rektor tej uczelni, dr Marcin Pawęska jest zarazem założycielem struktur CILT (UK) w Polsce, jako jedynego akredytowanego ośrodka Instytutu w Europie Środkowo-Wschodniej. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu jest też jedyną w Polsce uczelnią posiadającą akredytację tego brytyjskiego Instytutu dla studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich  na kierunku Logistyka. MWSLiT, spełniając najwyższe kryteria związane z akredytacją CILT, zapewnia swoim absolwentom certyfikat, z którym mogą liczyć na zatrudnienie u najlepszych pracodawców na całym świecie.

Podsumowanie

Kongres CILT jest wyjątkowym wydarzeniem na skalę światową, na którym  raz w roku, omawiane są najważniejsze wydarzenia stojące przed branżą logistyczną. Podobnie było i w 2018 roku. Pomiędzy 3 a 6 czerwca na zaproszenie CILT i Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu zebrało się 250 czołowych logistyków z ponad 40 krajów by dyskutować nad nowymi technologiami związanymi z rewolucją w samochodach elektrycznych i autonomicznych oraz ocenić jak lepiej rozwijać logistykę w Europie Środkowo Wschodniej. Wśród prelegentów były takie sławy logistyki jak prof. David Cebon z Cambridge University, prof. Richard Wilding z Cranfield School Magement, prof. Rene de Koster z Rotterdam School of Management, prof. Kim Hassall z Melbourne University, czy prof. Lyu Zhongda z Ningbo University of Technology. Na Kongresie podpisano szereg umów z uczelniami z Europy Środkowo-Wschodniej, których celem jest wzajemna współpraca pomiędzy CILT a środowiskiem naukowym.
Międzynarodowy Kongres CILT, jako prestiżowe wydarzenie skupiające światowe autorytety, jest kopalnią wiedzy o trendach i aspiracjach branży logistycznej, która w każdym regionie, w każdym kraju, na każdym kontynencie jest siłą napędową gospodarki. Uczestnictwo w międzynarodowym Kongresie to także możliwość poznania miasta i regionu, który jest gospodarzem wydarzenia w danym roku. Delegaci z całego świata przyjeżdżają, aby uczestniczyć w branżowych spotkaniach i wykładach, ale także, aby poznać nowe miejsce i kulturę państwa organizującego Kongres.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype