DOŁĄCZ DO GRONA SPECJALISTÓW

    SPRAWDŹ    
  

Rozmawiamy z Anną Kamińską specjalistą ds. HR oraz z Krzysztofem Grzmilem kierownikiem działu logistyka z firmy Schumacher Packaging.

 

Jaki jest profil działalności Państwa firmy? Czym się Państwo zajmują? Jakimi wartościami się kierujecie?

 

Anna Kamińska: Schumacher Packaging jest firmą produkcyjną z niemieckim kapitałem. Produkujemy tekturę falistą i opakowania z tektury na potrzeby różnych branż. Jesteśmy firmą rodzinną, od trzech pokoleń zarządzaną przez rodzinę Schumacher. Dzięki rozwojowi tworzymy i zapewniamy bezpieczne miejsca pracy w całej Europie. Nasza filozofia brzmi: „Najważniejsi są ludzie” dlatego tak istotne jest dla nas budowanie relacji z pracownikami, klientami, dostawcami. Bardzo chętnie podejmujemy również współpracę ze szkołami i uczelniami.

 

Jak studenci MWSLiT odnaleźli się w strukturze Państwa firmy? Jakie otrzymali zadania i jak sobie z nimi poradzili?

 

Krzysztof Grzmil: Studentki (gościliśmy dwie panie) bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w naszym zespole. Już od pierwszych dni wykazywały bardzo duże zainteresowanie procesami zachodzącymi w firmie, zarówno tymi w dziale logistyki, ale także na wydziałach produkcyjnych. Byliśmy mile zaskoczeni zasobem wiedzy, którą posiadały studentki w momencie rozpoczęcia stażu. Umożliwiło nam to przydzielenie im, już na samym starcie bardziej ambitnych zadań, niż wynikało to z piertowtnego planu.

 

Do głównych zadań studentek podczas stażu należało: planowanie wysyłki produktów (kontrola stanu magazynowego, uzgodnienia z działem planowania dotyczące gotowości towaru do wysyłki, przygotowanie planu kompletacji i załadunku); awizowanie dostaw u klientów; pracowanie na giełdach transportowych, zakup ładunków, negocjacje cenowe z przewoźnikami; obsługiwanie programów transportowych oraz WMS.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości pracy. Wszystkie zadania wykonywane zostały bardzo dokładnie. Studentki zadawały wiele trafnych pytań, analizowały bieżące problemy i wspólnie z zespołem poszukiwały rozwiązań. Życzylibyśmy sobie więcej tak ambitnych, zaangażowanych i uzdolnionych stażystów.

 

W jakiej formie odbywał się staż: stacjonarnej czy zdalnej?

 

Anna Kamińska: Jesteśmy zakładem produkcyjnym, wiec nie możemy sobie pozwolić na pracę zdalną (na pewno nie we wszystkich obszarach). Pracujemy stacjonarnie, z zachowaniem bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w związku z COVID 19. Staże przebiegały w trybie stacjonarnym, jest to najbardziej efektywna forma nauki.

 

Czy uważają Państwo, że takie projekty jak dualne studia logistyczne są obecnie potrzebne? Czy są one korzystne dla firm?

 

Anna Kamińska: Zdecydowanie tak, firma Schumacher Packaging bardzo chętnie podejmuje współpracę ze szkołami i uczelniami w regionie. Poprzez studia dualne studenci mają styczność z praktyką i rzeczywistymi sytuacjami pojawiającymi się w pracy, nabywają doświadczenie, jakiego nie da im sama nauka teoretyczna. Dzięki temu, po zakończonej edukacji dużo łatwiej im będzie podjąć pracę i rozpocząć życie zawodowe, lepiej pokierują swoją karierą.

 

Czy są Państwo otwarci na kolejne tego typu inicjatywy?

 

Anna Kamińska: Tak, studenci na praktyce w dziale logistyki wykazali się zaangażowaniem i otwartością na wiedzę, udowodnili, że stanowią duże wsparcie dla działu w jego bieżących zadaniach.

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype