14 grudnia 2009 r. studenci MWSLiT wraz z opiekunem prof. Kwaśniowskim, odwiedzili firmę DB Schenker. Po firmie studentów oprowadzali pracownicy DB Schenkera Joanna Michalska oraz Michał Jedynak- absolwent MWSLiT, studiów logistycznych. Marek Dreszer opisywał studentom obszar działania i zastosowanie logistyki w przedsiębiorstwie. Firma DB Schenker zajmuje się globalnymi rozwiązaniami logistycznymi, obsługą frachtu lądowego, lotniczego oraz oceanicznego. Prowadzi działalność w 130 krajach, świadcząc usługi zintegrowanych procesów logistycznych. We wrocławskiej placówce znajduje się magazyn Cross-docking o powierzchni 3500 m2. Jest to 1 z 17 placówek firmy na terenie Polski. Po krótkim wstępie i wdrożeniu w procesy zastosowane w firmie zaproszono studentów do przyjrzenia się pracy magazynu. Można było zobaczyć używaną przez firmę etykietę logistyczną oraz list przewozowy. Wizytę podsumowały pytania studentów.

 

 

Warto wiedzieć
Rekomendują nas
Studia Dualne

Studia dualne mają na celu zapewnienie studentom możliwości zarówno studiowania, jak i zdobywania doświadczenia w praktyce. Program studiów dualnych zakłada, że student odbywa praktykę lub staż przez dwa dni w tygodniu, a za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie, nie niższe niż wysokość czesnego. Podjęcie pracy zawodowej zgodnej z wybraną specjalnością jest możliwe już na II roku studiów. W trybie dualnym można studiować logistykę (studia licencjackie i studia inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie).

 

Misją MWSLiT we Wrocławiu  jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki (studia licencjackie, studia inżynierskie, studia magisterskie – 3 semestry), transportu (studia licencjackie), budownictwa (studia inżynierskie) i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

Aktualności

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype