W ramach przedmiotu CENTRA LOGISTYCZNE studenci V semestru licencjackich studiów stacjonarnych mieli możliwość zwiedzenia, w dniu 28 października br. centrum logistycznego firmy GEFCO w Kątach Wrocławskich oraz centrum Kühne & Nagel w podwrocławskich Bielanach.

 

W GEFCO podejmowały nas panie Elżbieta KOZAK, kierownik centrum oraz Alicja SZEWCZYK, regionalny kierownik personalny. Studenci studiów licencjackich dowiedzieli się, że firma GEFCO jest światowym operatorem logistycznym, zatrudniającym 8.800 osób w ponad 100 krajach. W Polsce działa osiem oddziałów specjalizujących się w transporcie lądowym, morskim i lotniczym oraz w logistyce i składowaniu. Szczegółowo o działalności oddziału w Kątach Wrocławskich opowiedziała Pani kierownik Elżbieta Kozak. Z kolei Pani Alicja SZEWCZYK przedstawiła kryteria, wg których oceniany jest kandydat na dobrego logistyka. Znajomość języka obcego, a w szczególności francuskiego jest dla firmy bardzo poważnym atutem. Grupa miała okazję zwiedzić magazyn centrum, strefy odbioru oraz nadania jak również strefę, w której GEFCO realizuje usługi CROSS-DOCKINGu.

 

Kolejnym etapem wyjazdu był PROLOGIS PARK WROCŁAW usytuowany w Bielanach Wrocławskich. W jednej z hal o powierzchni ponad 11.000m2 funkcjonuje firma Kuehne+Nagel, operator logistyczny, którego kluczowym klientem jest firma BOSCH. Prezentację firmy, jej działalność w Polsce (13 oddziałów) i na świecie (150 lokalizacji w ponad 100 krajach) przedstawili panowie: Jakub JANUŚ ? kierownik zmiany oraz Dariusz BODYS ? odpowiedzialny za sprawy marketingu. W trakcie wizyty w hali magazynowej studenci studiów stacjonarnych mieli okazję zapoznać się ze szczegółami współpracy z tak wymagającym klientem jakim jest firma BOSCH. Uzyskali też szczegółowe odpowiedzi na postawione pytania. Okazało się, że z logistycznego punktu widzenia podstawowym zagadnieniem wymagającym szybkiego i sprawnego rozwiązania jest duża zmienność zamówień w ciągu tygodnia przy jednoczesnym, bardzo krótkim czasie ich awizowania. Wizyta była bardzo ciekawa i dała możliwość zapoznania się z wieloma praktycznymi problemami występującymi w centrach logistycznych, realizujących usługi logistyczne dla wielu klientów.

 

 

Warto wiedzieć
Rekomendują nas
Studia Dualne

Studia dualne mają na celu zapewnienie studentom możliwości zarówno studiowania, jak i zdobywania doświadczenia w praktyce. Program studiów dualnych zakłada, że student odbywa praktykę lub staż przez dwa dni w tygodniu, a za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie, nie niższe niż wysokość czesnego. Podjęcie pracy zawodowej zgodnej z wybraną specjalnością jest możliwe już na II roku studiów. W trybie dualnym można studiować logistykę (studia licencjackie i studia inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie).

 

Misją MWSLiT we Wrocławiu  jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki (studia licencjackie, studia inżynierskie, studia magisterskie – 3 semestry), transportu (studia licencjackie), budownictwa (studia inżynierskie) i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

Aktualności

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype