logo Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - Studia niestacjonarne

CILT Wiarygodna szkoła

pocztaE-learningMoodlogWirtualny dziekanat

Najlepsza uczelnia logistyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekty badawcze (logistyka, transport studia)

W związku z przeprowadzoną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego parametryzacją, Wydział Logistyki i Transportu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu został zakwalifikowany do najwyższej kategorii A (dawna kategoria 1), co nadaje uprawnienia Uczelni do ubiegania się o środki Ministerstwa na finansowanie działalności statutowej.

Prowadzone na Wydziale Logistyki i Transportu badania statutowe koncentrują się w obszarze szeroko rozumianego zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki, a także w obszarze transportu. Logistyka jako młoda dziedzina nauki rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie, a według publikowanych prognoz zapotrzebowanie na wiedzę z tego zakresu będzie w najbliższych latach stale rosło. Podobnie rzecz ma się z transportem, który z racji rosnącej mobilności społecznej staje się kluczowym elementem sprawnie funkcjonującego społeczeństwa.

Projekty badawcze realizowane przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu:

  1. Tworzenie i funkcjonowanie systemu controllingu procesowego i procesowego rachunku kosztów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw spedycyjnych i transportowych;
  2. Wpływ opakowań biodegradowalnych na system zagospodarowania odpadów opakowaniowych;
  3. Kluczowe umiejętności LOGISTYKÓW w opinii menedżerów branży logistyczno-transportowej na Dolnym Śląsku;
  4. Zastosowanie miękkich metod obliczeniowych w procesach wspomagających logistykę zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji;
  5. Projekt usprawnienia logistyki zaopatrzenia i odpadów Szpitali w Służbie Zdrowia.

Wskazane obszary badawcze stanowią ważny krok na drodze do wypełnienia luk istniejących w obszarze badawczym z zakresu logistyki, obejmując zarówno badania o charakterze społecznym (projekt nr 3), jak i ekonomicznym (projekt nr 1), materiałowym (projekt nr 2), ścisłym (projekt nr 4), jak również z zakresu szeroko rozumianego zarządzania (projekt nr 5).

Rekrutacja

 

Zadaj pytanie

 

Pracodawcy Absolwenci Studenci

 

 

© 2015 - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - tel. 71 324 68 42

mapa serwisu

Przejdź na górę strony