logo
EDULOG

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B

51-168 Wrocław

Tel: (071) 324-68-42

Faks: (071) 325-15-61

AktualnoŚci

Wykłady otwarte

W dniu 25.10.2013 r. o godz. 10:00 w sali 303 odbędzie się wykład otwarty pt.: "Regulacja i ochrona prawa klienta na rynku transportowym", który wygłosi prof. dr hab. Marian Noga
Serdecznie zapraszamy


 

Wykłady otwarte

W dniu 29.10.2013 r. o godz. 9:45 w sali 303 odbędzie się wykład otwarty dr Mirosław Antonowicza pt.: "Regulacja i ochrona prawa klienta na rynku transportowym".
Serdecznie zapraszamy


 

Konferencja podsumowująca realizację projektu EDULOG - Edukacja logistyczna

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu kończy realizację projektu EDULOG - Edukacja logistyczna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji podsumowującej projekt w piątek 18.10.2013 na godzinę 14:00 do sali 206 w siedzibie MWSLiT przy ul. Sołtysowickiej 19B.


 

Wizyty studyjne

Kolejne wizyty studyjne za nami. Tym razem celem odwiedzin była firma 4Partners Polska oraz Gefco Polska.


 

Szkolenia SAP

W dniach 9-17 maja, przeprowadzono szkolenie SAP ERP. 19 studentów podniosło swoje kompetencje z zakresu Modułu MM Materials Management, w tym: Gospodarki magazynowej, wysyłki, transportu, zamówień, inwentaryzacji oraz faktur.


 

Obrony prac inżynierskich

Miło nam poinformować, że już 29 osób objętych wsparciem w ramach projektu, zdobyło tytuł inżyniera. Wierzymy, iż pozostałe 7 osób zasili grono inżynierów już w październiku.

Wszystkim "świeżo upieczonym" inżynierom serdecznie gratulujemy, a pozostałym osobom życzymy powodzenia na obronie.


 

Wyjazd studyjny do Trójmiasta

W dniach 5-8 czerwca odbył się wyjazd studyjny studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu do Gdańska i Gdyni. Studenci odwiedzili Port w Gdyni, gdzie Meli okazję poznać jego historię, rozlokowanie terenów oraz strukturę funkcjonowania. Kolejnym punktem wizyty był Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT), w którym "na żywo" można było przekonać się jak wygląda załadunek i rozładunek statku. Po wizycie w terminalu, studenci udali się do siedziby Szybkiej Kolei Miejskiej w Gdyni, gdzie poznali zasady sterowania taborem kolejowym, dowiedzieli się jak wygląda w praktyce praca dyspozytora oraz jak przebiega proces serwisowania maszyn. Ostatnim celem wizyty był najnowocześniejszy polski terminal kontenerowy - DCT Gdańsk, który pokazał uczestnikom jak przebiega w pełni zautomatyzowany proces składowania, formowania i rozformowania kontenerów.


 

Seminarium podsumowujące program dedykowanych praktyk studenckich

W dniu 07.06.2013 r. odbyło się seminarium podsumowujące II i III edycję programu praktyk. Była to doskonała okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami z udziału w praktykach. Studenci chętnie opowiadali o zdobytych kompetencjach oraz wrażeniach z przebiegu praktyk. Podkreślali jednocześnie jak ważna jest wiedza praktyczna na współczesnym rynku pracy oraz jak wiedza teoretyczna zdobyta w toku studiów może zostać wykorzystana w zderzeniu z rzeczywistością gospodarczą.

Zapraszamy kolejnych studentów do udziału w programie praktyk.


 

Projekt trwa dłużej

Miło nam poinformować iż termin realizacji naszego projektu został za zgodą Instytucji Pośredniczącej przedłużony do 31 października 2013 r.


 

Wykłady otwarte

W dniach 2-3 czerwca 2013 odbyły się kolejne prelekcje specjalistów z dziedziny transport, spedycja i logistyka. Wykłady prowadzili: prof. dr hab. Elżbieta Weiss, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna oraz dr Soroosh Saghiri.

Dziękujemy za przybycie!

Kolejne wykłady już w październiku.


 

Zakończenie VII semestru studiów inżynierskich

Studenci specjalności realizowanych w ramach projektu, tj. „Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw” oraz „Automatyzacja i utrzymanie procesu magazynowego”, zakończyli proces dydaktyczny.

Powodzenia na obronach!


 

Wykłady otwarte dla studentów MWSLiT


Miło nam poinformować, że już wkrótce rozpocznie się seria wykładów otwartych, prowadzonych przez wykładowców zagranicznych, współpracujących z uczelnią. W programie zajęcia m.in. z prof. Thierry Houe, dr Renato Guimares, dr Jean Mourot, prof. Michael Huth.

Szczegółowy harmonogram podamy wkrótce.

 


 

Wyjazdy studyjne dla studentów

Szanowni Państwo, miło nam poinformować o zaplanowanych wyjazdach studyjnych:
Dnia 13.03.2013 r. odbędzie się wyjazd do firmy FagorMastercook S.A. we Wrocławiu, przy ul. Żmigrodzkiej 143.
Dnia 15.03.2013 r. odbędzie się wyjazd do firmy Panalpina Sp. z o.o. we Wrocławiu przy ul. Prostej 36.
Opiekunem obu wizyt będzie mgr Paweł Piechura
Serdecznie zapraszamy!

 


 

Praktyki studenckie

Zapraszamy studentów wszystkich lat studiów do udziału w praktykach studenckich. Więcej informacji w biurze karier MWSLiT.


Wykłady otwarte dr Soroosha Saghiri

W dniach 9-10.12.2012 r. odbędą się wykłady otwarte dr Soroosha Saghiri: „Customer Order Decoupling Point and Integrated Logistics” oraz „Supply Chain Risk Management”.
Serdecznie zapraszamy


Wyjazdy studyjne dla studentów specjalności „Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw”

Szanowni Państwo, miło nam poinformować o zaplanowanych wyjazdach studyjnych:

Dnia 04.12.2012 r. odbędzie się wyjazd do Zakładu Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu k. Nowej Rudy, gdzie produkowane są obudowy mające zastosowanie w branżach stosujących komunikację elektroniczną. Rozwiązania stosowane przez ZPAS stanowią teletechniczne zabezpieczenie nowoczesnych systemów komunikacyjnych, informatycznych i energetycznych.

Dnia 11.12.2012 r. odbędzie się wyjazd do Centrum Ekspedycyjno Rozdzielczego Poczty Polskiej w Komornikach k. Poznania – jest do jedna z najlepiej wyposażonych i  pełni zautomatyzowanych sortowni przesyłek w Polsce.

Opiekunem obu wizyt będzie dr inż. Tadeusz Popkowski


Szkolenia SAP

Już wkrótce zorganizujemy szkolenia z zakresu oprogramowania SAP dla studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Znajomość obsługi oprogramowania wspierającego procesy biznesowe jest niezwykle cenną umiejętności we współczesnej gospodarce. Szkolenie będą przeprowadzone przez certyfikowaną jednostkę i zakończą się otrzymaniem certyfikatu poświadczającego podniesienie kompetencji przez każdego z uczestników.

O zapisach poinformujemy niebawem.

 

 


 

Rozpoczęcie VII semestru

Dnia 01.10.2012 r. rozpoczyna się VII semestr stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka  – specjalność – „Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw” w ramach projektu „EDULOG – Edukacja Logistyczna”.
W ramach projektu, na VII semestrze stacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Systemy MRP/ERP
 • Inteligentny magazyn
 • Telematyka

Dnia 06.10.2012 r. studenci niestacjonarnych  studiów inżynierskich na kierunku Logistyka  w ramach specjalności – „Automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego” rozpoczynają kolejny semestr studiów.
W ramach projektu, na VII semestrze niestacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Degradacja maszyn
 • Podstawy automatyki i robotyki
 • Metrologia


 

IV edycja zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki

Od września 2012 rozpoczynamy rekrutację na zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Zajęcia kierowane są do studentów I roku studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku logistyka. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Zapisy na zajęcia prowadzone są w Dziekanacie oraz pokoju 213. Formularz zgłoszenia, regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są w zakładce Dokumenty

 

PRAKTYKI

Rozpoczynamy rekrutację studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu do programu dedykowanych praktyk zawodowych.

Wybranych w procesie rekrutacji 16 studentów będzie mogło odbyć praktyki zawodowe specjalnie przygotowane na potrzeby realizacji projektu w wiodących na Dolnym Śląsku firmach branży transportu, spedycji i logistyki m.in.:

a także w wielu innych.
Aby wziąć udział w projekcie należy złożyć w Biurze Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu osobiście lub za pośrednictwem poczty (list polecony/kurier) następujący zestaw dokumentów:

Dokumenty rekrutacyjne są do pobrania na stronie internetowej Uczelni w zakładce projektu EDULOG - Dokumenty.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 071 324 68 42 wew. 124.

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!!!


WIZYTY STUDYJNE DLA STUDENTÓW

Dla studentów studiów inżynierskich na kierunku logistyka o specjalnościach „Systemy informacyjne w łańcuchach dostaw” oraz „Automatyzacja procesu magazynowego”, przygotowano program wyjazdów studyjnych do przedsiębiorstw branżowych. Wizyty te, będą doskonałą okazją do skonfrontowania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas toku studiów z praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w biznesie. Studenci zobaczą „od kuchni” sposoby zarządzania infrastrukturą magazynową, a także poznają poszczególne procesy składowe: planowanie zamówień, magazynowanie, zarządzanie jakością, technologie informacyjne, dystrybucja towarów. Będą wiedzieli jak sprawnie organizować, zarządzać i kontrolować systemy logistyczne w przedsiębiorstwie przy wykorzystaniu najnowszych narzędzi informatycznych wspomagających system przepływu informacji.


Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w Biurze Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 71 324 68 42 wew. 124.

Ilość miejsc ograniczona!


WARSZATY DLA STUDENTÓW

Studenci Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pod nazwą:

 • „NIEZALEŻNY NA RYNKU PRACY – przedsiębiorczość młodych” – Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję poznania procedur zakładania własnej firmy – od tworzenia biznesplanu, po poznanie specyfiki działania zasady „jednego okienka”.  Znajdą też odpowiedź na pytanie które instytucje należy odwiedzić, aby spełnić wszelkie formalności związane z zakładaniem firmy. Dowiedzą się o formach prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwościach wyboru metody opodatkowania. Poznają również wady i zalety płynące z samozatrudnienia.
 •  „DROGA DO KARIERY – pierwsza i kolejna praca” – Studenci poznają sposoby oceny własnych predyspozycji zawodowych, oraz możliwości ich wykorzystania w procesie poszukiwania pracy. Dowiedzą się gdzie jak efektywnie szukać pracy  i do kogo zgłaszać się o pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Będą również uczyć się sztuki autoprezentacji: tworzenie życiorysu, listu motywacyjnego oraz odpowiednie przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w Biurze Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 71 324 68 42 wew. 124.

Ilość miejsc ograniczona!


STAŻE DLA STUDENTÓW

Dla najlepszych studentów studiów inżynierskich na kierunku logistyka o specjalnościach „Systemy informacyjne w łańcuchach dostaw” oraz „Automatyzacja procesu magazynowego”, przygotowano program płatnych staży zawodowych, który będzie realizowany okresie od czerwca do września 2012 r. W ramach każdej ze specjalności z programu skorzysta 6 osób. Kryterium kwalifikacji na staż będą wyniki w nauce – średnia ocen w poprzednich latach studiów.
Staże będą doskonałą okazją do zdobycia, jakże cennego w chwili obecnej na rynku pracy, doświadczenia zawodowego. Studenci będą mogli wykazać się zdobytą w trakcie realizacji toku studiów wiedzą oraz ocenić jak przekłada się ona na umiejętności praktyczne. Opinia stażysty oraz opiekuna stażu będzie doskonałą odpowiedzią na pytanie czy program studiów realizowany w ramach projektu „Edulog – Edukacja Logistyczna” odpowiada wymogom rynku pracy.
 
Zgłoszenia na staże przyjmowane są do dnia 31 sierpnia 2012 r. w Biurze Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 71 324 68 42 wew. 124.

Ilość miejsc ograniczona!


Wykład Dr Soroosh Saghiri

W dniach 19-20 maja 2012, w godzinach 8:00-10:15 w sali 206 (II piętro)  odbędzie się wykład otwarty dla studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, który przeprowadzi Dr Soroosh Saghiri. Tematem wykładu będzie „ Outsourcing and International Logistics Management”.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

PRAKTYKI

Rozpoczynamy rekrutację studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu do programu dedykowanych praktyk zawodowych.

 

Wybranych w procesie rekrutacji 16 studentów będzie mogło odbyć praktyki zawodowe specjalnie przygotowane na potrzeby realizacji projektu w pięciu wiodących na Dolnym Śląsku firmach branży transportu, spedycji i logistyki:

Aby wziąć udział w projekcie należy do 30 czerwca 2012 roku złożyć w Biurze Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu osobiście lub za pośrednictwem poczty (list polecony/kurier) następujący zestaw dokumentów:

Dokumenty rekrutacyjne są do pobrania na stronie internetowej Uczelni w zakładce projektu EDULOG - Dokumenty.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 071 324 68 42 wew. 124.

 

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!!!

 


 

Rozpoczęcie IV semestru

 

Dnia 20.02.2012 r. rozpoczyna się IV semestr stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka  – specjalność – „Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw” w ramach projektu „EDULOG – Edukacja Logistyczna”.
W ramach projektu, na IV semestrze stacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Elektroniczna Wymiana Dokumentacji (EDI)
 • Utrzymanie i bezpieczeństwo systemów informatycznych
 • Automatyczna identyfikacja
 • Elektronika

Dnia 25.02.2012 r. studenci niestacjonarnych  studiów inżynierskich na kierunku Logistyka  w ramach specjalności – „Automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego” rozpoczną kolejny semestr studiów.
W ramach projektu, na IV semestrze niestacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Systemy magazynowe
 • Urządzenia transportu wewnętrznego
 • Wytrzymałość elementów technicznych
 • Mechanika ruchów pojazdu

Rozpoczęcie III semestru

Dnia 30.09.2011 r. rozpoczął się III semestr stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka - specjalność - "Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw" w ramach projektu "EDULOG - Edukacja Logistyczna".


W ramach projektu, na III semestrze stacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Elektrotechnika


Dnia 01.10.2011 r. studenci niestacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka w ramach specjalności - "Automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego" rozpoczęli kolejny semestr studiów

W ramach projektu, na III semestrze niestacjonarnych studiów inżynierskich zrealizowane będą następujące przedmioty:

 • Utrzymanie systemów technicznych
 • Infrastruktura magazynów i transportu wewnętrznego
 • Technologie usług magazynowaniaIII edycja zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki

Od września 2011 rozpoczynamy rekrutację na zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki. Zajęcia kierowane są do studentów I roku studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku logistyka. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.


Zapisy na zajęcia prowadzone są w Dziekanacie oraz pokoju 213. Formularz zgłoszenia, regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są w zakładce Dokumenty.31 05 2011 - WYCIECZKA STUDENTÓW DO KOPALNI MALAFIRU
W CZARNYM BORZE SP. Z O.O. - GRZĘDY

MINERAL jest marką koncernu STRABAG SE, pod którą działa ponad 170 zakładów produkujących kruszywa w różnych krajach Europy.

W Polsce markę MINERAL możemy spotkać:

 • Kopalnie Melafiru w Czarnym Borze Sp. z o.o. - kopalnie w Grzędach i Borównie
 • Polskie Kruszywa Sp. z o.o. - kopalnie w Siedlimowicach, Górze Kamienistej i ZG Zagórki
 • Kopalnia Granitu Mikoszów Sp. z o.o.
 • Kopalnie Kruszywa Szczytniki Małe Sp. z o.o.
 • Zakład Surowców Drogowych WALMOR Sp. z o.o. (40,5%)

We wtorek 31 maja 2011 odbyła się wycieczka studentów w ramach programu EDULOG. Studenci MWSLiT zostali oprowadzeni po Kopalni w Czarnym Borze przez Dyrektora Mirosława Mroza. Poznali proces produkcji malafiru. Zwiedzanie zapoczątkowala detonacja około 1,5 tony materiału wybuchowego, skutkiem czego było obsunięcie skalnej ściany. Następnie począwszy od procesu transportowego, mogliśmy zobaczyć pierwszy etap kruszenia skał i transportu tasmociągami na kolejne stopnie procesu produkcyjnego. Ciekawostką dla studentów był również punkt zarządzania procesem w kopalni, jak również zwiedzanie labolatorium, w którym odbywa się badaie jakościowe poszczególnych frakcji materiałów. Studenci poznali zasady działania i utrzymania systemu informatycznego i informacyjnego zarządzającego całą kopalnią.


W kopalniach wydobywane są następujące surowce mineralne: bazalt, melafir, granit, a także żwir i piasek. Kopaliny te przeznaczane są na produkcję kruszyw dla budownictwa drogowego i kolejowego. Zdolności produkcyjne wymienionych kopalń wynoszą ok. 4 mln ton rocznie kruszyw w ponad dwudziestu asortymentach. Do głównych produktów należą: grysy drogowe i budowlane, mieszanki na podbudowy dróg i autostrad, tłucznie i klińce do budowy dróg i linii kolejowych. Wyroby te znajdują też zastosowanie do produkcji gorących i zimnych asfaltów.


Asortyment produkowany w kopalniach objęty jest Zakładową Kontrolą Produkcji. Jakość wyrobów nadzoruje niezależne laboratorium TPA, które regularnie prowadzi badania i kontrole jakości produkowanych frakcji kruszyw.


Zaletą kopalń Grzędy, Borówno i Góra Kamienista jest posiadanie własnych bocznic kolejowych o dużej wydajności załadunkowej.


Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów. Dzięki niej poznali zasady działania bardzo sprawnie na poziomie 21 wieku procesów magazynowania, transportowania i produkcji


Uwaga studenci

W ramach projektu "Edulog - Edukacja Logistyczna", współfinansowanego ze środków EFS serdecznie zapraszamy rok II semestr IV - studia inżynierskie oraz studentów innych roczników na wykład otwarty Pana dr inż. Ireneusza Fechnera z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, który odbędzie się 26 marca 2011r.(sobota) o godzinie 10.30 - 12.45 w sali 206 Tematem wykładu będzie: "Europejska punktowa infrastruktura logistyczna i jej wpływ na intermodalność transportu".

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

"Logistics Project Management" - wykład otwarty dr inż. Thierry Houe - ICN Business School - Nancy podsumowanie

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "EDULOG - Edukacja Logistyczna" po raz kolejny odbył się wykład otwarty dla studentów studiów niestacjonarnych na kierunku Logistyka.

Wykład poprowadził naukowiec i wykładowca z ICN Business School w Nancy dr inż. Thierry Houe specjalista z dziedziny zarządzania logistycznego oraz zarządzania projektami logistycznymi. Poruszone w trakcie wystąpienia zagadnienia dotyczyły zasad zarządzania projektem w ramach organizacji. Wykładowca przybliżył studentom strukturalną metodę analizy i pilotowania projektu oraz zachęcił ich do korzystania z narzędzi, jakimi są metoda PERT oraz diagram Gantta. W przykładach odwoływał się do nowatorskich rozwiązań stosowanych w przemyśle samochodowym.

Wykłady zagranicznych gości są bogatym i ciekawym uzupełnieniem wiedzy przekazywanej naszym studentom przez wykładowców polskich

"Logistics Project Management" - wykład otwarty dr inż. Thierry Houe - ICN Business School - Nancy

W ramach projektu "EDULOG - Edukacja Logistyczna" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego po raz kolejny odbędzie się wykład otwarty dla studentów studiów niestacjonarnych na kierunku Logistyka.

Wykład odbędzie się dnia 20 marca.2011 o godz. 08.30. Tematem wykładu będzie "Logistics Project Management" - Zarządzanie Projektem Logistycznym. Wykład poprowadzi dr inż. Thierry Houe z ICN Business School w Nancy.

Wykład jest otwarty, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

Podsumowanie wykładów gościnnych: "Global Logistics Management" - dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie.

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "EDULOG - Edukacja Logistyczna" w dniach 12 i 14 marca br. miały miejsce wykłady gościnne dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie.

Czytaj więcej

„Global Logistics Management” – wykład gościnny dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie, dla studentów stacjonarnych studiów inżynierskich.

W ramach projektu „EDULOG – Edukacja Logistyczna” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dla studentów stacjonarnych studiów inżynierskich, specjalność Systemy Informacyjne w Łańcuchu Dostaw, dnia 14 marca 2011 roku, o godzinie 09.45 - 11.15, odbędzie się wykład gościnny dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie.

Tematem wykladu będzie: „Global Logistics Managment” – Zarządzanie globalne w logistyce. Przepływ materiałów i informacji.
Wykład jest otwarty, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

"Global Logistics Management" - wykład gościnny dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie, dla studentów niestacjonarnych studiów inżynierskich

W ramach projektu "Edulog - Edukacja Logistyczna" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla studentów niestacjonarnych studiów inżynierskich, specjalność Automatyzacja i utrzymanie systemów magazynowych, dnia 12 marca 2011r.o godzinie 13.15 - 15.30 odbędzie się wykład gościnny dr Soroosh Saghiri z Uniwersytetu Kingston w Londynie.

Tematem wykladu będzie: "Global Logistics Managment" - Zarządzanie globalne w logistyce. Pojęcie logistyki i zarządzania logistycznego.
Wykład jest otwarty, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!

Rozpoczęcie II semestru.

21.02.2011r. rozpoczął się II semestr stacjonarnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka - specjalność: "Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw" w ramach Projektu " EDULOG - Edukacja Logistyczna".

Czytaj więcej

Zakończenie I semestru

Zakończył się I semestr studiów inżynierskich na kierunku Logistyka w ramach specjalności: "Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw" oraz "Automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego" w ramach Projektu " EDULOG - Edukacja Logistyczna" nr projektu POKL. 04.01.01-00- 348/09 wspólfinasowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej

Seminarium podsumowujące realizację I edycji dedykowanych praktyk studenckich

W poniedziałek 6 grudnia 2010 roku odbyło się seminarium podsumowujące pierwszą edycję programu dedykowanych praktyk studenckich w ramach projektu EDULOG – Edukacja Logistyczna. Zaproszeni do udziału w nim byli przedstawiciele pracodawców oraz studenci, którzy brali udział w praktykach, jak również ci, którzy chcą wziąć udział w praktykach w przyszłym roku.

Czytaj więcej

Wyjazd studyjny do Centrum Logistycznego KUEHNE + NAGEL w dniu 14.12.2010r. - relacja opiekuna dydaktycznego dr inż. Tadeusza Popkowskiego

Korzystne położenie Polski w centrum Europy sprawia, że jesteśmy niemal idealnym obszarem lokowania inwestycji, zarówno atrakcyjnym dla przedsiębiorców z Europy Zachodniej jak i Wschodniej.

Czytaj więcej

Zakończona rekrutacja na studiach niestacjonarnych inzynierskich - specjalność: Automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego

Na posiedzeniu w dniu 01 lipca 2010 r. komisja zakwalifikowała 20 studentów na specjalność automatyzacja i utrzymanie systemu magazynowego na niestacjonarnych studiach inżynierskich w ramach Projektu EDULOG - "Edukacja Logistyczna"
Kryterium które decydowało o zakwalifikowaniu się na ww. specjalność była wysokość średniej ocen uzyskanych w pierwszym semestrze studiów.
Osoby zakwalifikowane na listę podstawowa i rezerwową.

Zapytania ofertowe w ramach projektu EDULOG - "Edukacja Logistyczna"

W związku z prowadzonym postępowaniem ofertowym dotyczącym wyposażenia Laboratorium systemów informatycznych - automatyzacja procesu magazynowego w łańcuchu dostaw, powstającego w ramach realizacji projektu "EDULOG - Edukacja Logistyczna" o numerze: POKL.04.01.01-00-348/09 Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu informuje, iż nie dokonano wyboru oferty z powodu niedostatecznej liczby ofert, które spłynęły.

Przedmiot zamówienia stanowi sprzęt komputerowy ogólnie dostępny na rynku, w związku z czym za niespełnienie konkurencyjności uważa się wybór bez możliwości porównania ofert.

Ponadto złożona oferta przekroczyła wartość dostępnego budżetu.

W najbliższym czasie Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu ogłosi zapytanie uzupełniające.


Zapytania ofertowe w ramach projektu EDULOG - "Edukacja Logistyczna"

Z przyczyn organizacyjnych termin ogłoszenia wyników postępowania ofertowego zostaje przesunięty na dzień 09.09.2010 r.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu w ramach realizacji projektu EDULOG - "Edukacja Logistyczna" o numerze: POKL.04.01.01.00-348/09 ogłasza zapytanie ofertowe na wyposażenie. Laboratorium systemów informatycznych – automatyzacja procesu magazynowego w łańcuchu dostaw. Szczegóły zapytania oraz wszystkie wymagane załączniki są to pobrania tutaj.

 

W wyniku obrad Komisji Oceny Ofert wyłoniono dostawców sprzętu i oprogramowania do Laboratorium inżynierii logistycznej – automatyczna identyfikacja powstającego w ramach projektu ,,EDULOG – Edukacja Logistyczna” o numerze: POKL.04.0.01.-00-348/09.
Pobierz dokumenty

WYBIERZ DOBRZE. WYBIERZ LOGISTYKĘ!

Wybierając studia w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu masz niepowtarzalna możliwość: 

 • skorzystania z płatnych staży w wiodących firmach transportowych;
 • odbycia praktyk według innowacyjnego programu opracowanego wspólnie z przedsiębiorstwem przyjmującym;
 • skorzystania z bogatej oferty warsztatów prowadzonych przez Biuro Karier oraz poradnictwa zawodowego.
 • korzystania z profesjonalnych laboratoriów komputerowych symulujących pracę magazynu i wspomagających proces identyfikacji.
 • spotkań z pracodawcami podczas targów pracy i uczestnictwa w wykładach gościnnych praktyków z branży TSL;
 • korzystania ze zbiorów specjalistycznej literatury znajdującej się z Bibliotece.

Odwiedź naszą stronę www.mwsl.eu i zobacz co jeszcze możemy ci zaoferować!!!

Targi pracy

25.05.2010 r. odbyły się targi pracy dla studentów MWSLiT. Wśród wystawców gościliśmy przedstawicieli następujących firm:


Raben Polska Sp. z o.o. Oddział Wrocław 
Rhenus Contract Logistics S.A. Bielany Wrocławskie
GEFCO Polska Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie
Wincanton Polska Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o., Dział Analiz i Rozwoju Wrocław
Convention Bureau Wrocław


Czytaj więcej

Wykład otwarty dr Andrzeja Kalisza

Tym razem dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego mieliśmy okazje gościć Pana dr Andrzeja Kalisza – Prezesa Związku Pracodawców Dolnego Śląska. Wystąpienie dotyczyło roli organizacji pracodawców w kreowaniu nowych miejsc pracy oraz działań w gospodarce rynkowej.

Czytaj więcej

Rekrutacja do programu dedykowanych praktyk zawodowych

Rozpoczynamy rekrutację studentów Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu do programu dedykowanych praktyk zawodowych w ramach projekt EDULOG – Edukacja Logistyczna, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Liczba miejsc ograniczona!!!

Czytaj więcej

WYKŁAD OTWARTY
Pana Patryka Wilda

Członka zarządu wrocławskiego MPK ds. Inwestycji i Rozwoju pt.:

 „Publiczny transport zbiorowy – logistyczna obsługa metropolii
31.03.2010 (środa), godzina 13.15, sala 206 (II piętro) 

 

Realizacja I edycji zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki

Od marca 2010 rozpoczynamy realizację I edycji zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki. Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zajęcia kierujemy do studentów I roku na kierunku logistyka. Uczestnictwo w zajęciach przygotuje Was do sprawnego przyswojenia wiedzy z zakresu przedmiotów inżynierskich.

 

Zapisy na zajęcia prowadzone są w Dziekanacie. Formularz zgłoszenia, regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są w zakładce Dokumenty

 


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego