logo Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - Studia niestacjonarne

CILT Wiarygodna szkoła

pocztaE-learningMoodlogWirtualny dziekanat

Najlepsza uczelnia logistyczna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logistyka studia licencjackie - Opis kierunku

Studia pod patronatem firm
FRACHT logo pl nagel

Studia I stopnia licencjackie
(6 semestrów)

 

Studia licencjackie są studiami zawodowymi, kierowanymi głównie do osób, które zamierzają w ciągu trzech lat studiowania zdobyć poszukiwany na rynku pracy zawód jak i praktyczne umiejętności. 

Zapraszamy na dzienne i zaoczne studia licencjackie na kierunku logistyka.

Oferujemy:

  • studia stacjonarne, dzienne (pon. - pt.)
  • studia niestacjonarne, zaoczne (sob. – niedz.)

 

 

Współcześnie obserwowana zmiana preferencji rynkowych oraz potrzeb odbiorców stawia przed przedsiębiorstwami określone wyzwania. W erze narastającej konkurencji, coraz większego znaczenia nabierają zagadnienia definiujące poziom obsługi klienta w aspekcie takich kryteriów jak: jakość, niezawodność, elastyczność, szybkość dostaw oraz cena. Czynniki te to kluczowe obecnie składowe orientacji rynkowej, determinujące konkurencyjność i rozwój przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie dla przedsiębiorstw pragnących uzyskać i utrzymać silną, konkurencyjną pozycję na rynku koniecznie jest skupienie się na działaniach wspierających zaspokajanie potrzeb konsumenckich w najbardziej elastyczny sposób.

 

 

Specjalność: Logistyka produkcji

 

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu procesów produkcyjnych: optymalizacji wykorzystania zdolności produkcyjnych i ich powiększania poprzez dostosowywanie technologii do wydajności pracowników oraz odpowiednie działania w zakresie eksploatacji i konserwacji urządzeń. W ramach specjalności studenci dowiedzą się jak doskonalić ofertę dla konsumenta poprzez zagwarantowanie ciągłości produkcji i rytmiczności procesów produkcyjnych, utrzymanie wysokiej jakości produkowanych wyrobów oraz zwiększenia terminowości i skracania cykli produkcyjnych.

Dowiedz się więcej: Program studiów | Wybrani wykładowcy | Perspektywy zawodowe

 

Specjalność: Logistyka zakupów

 

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu procesów zaopatrzenia: wyboru źródeł dostaw, negocjacji biznesowych, optymalizowania warunków i kosztów dostaw. W ramach specjalności studenci dowiadują się jak sterować zapasami, rozwijać relacje z dostawcami, organizować transport, odbierać i kontrolować dostawy, a także doskonalić przepływy materiałowe wewnątrz przedsiębiorstwa i w łańcuchu dostaw.

Dowiedz się więcej: Program studiów | Wybrani wykładowcy | Perspektywy zawodowe

 

Specjalność: Logistyka handlu i dystrybucji

 

Studenci zdobywają wiedzę z zakresu procesów dystrybucyjnych: dostarczania klientowi produktów w odpowiedniej ilości, odpowiednim czasie, do odpowiedniego miejsca i po odpowiedniej cenie. W ramach specjalności studenci dowiadują się jak ułatwić konsumentowi dostęp do informacji o produkcie, jak doskonalić sieć dystrybucyjną oraz organizować przepływ informacji między uczestnikami wymiany. Absolwenci tej specjalności pozyskają kompetencje do zarządzania systemami odpowiadającymi za: wsparcie transakcji kupna - sprzedaży, składowanie i udostępnianie produktów, fizyczne przesyłanie produktów do odbiorców, usługi posprzedażne oraz zwroty i utylizację.

Dowiedz się więcej: Program studiów | Wybrani wykładowcy | Perspektywy zawodowe

 

Specjalność: Systemy logistyczne

 

Studia na specjalności systemy logistyczne przygotowują do organizowania, zarządzania i kontrolowania systemów logistycznych w przedsiebiorstwie. Absolwenci tej specjalności potrafią dokonywać wyboru spośród różnych form organizacji przepływów w łańcuchu logistycznym, w sposób optymalny zarządzać zasobami przedsiebiorstw, zarządzać czynnościami związanymi z zapasami oraz analizować i kontrolować koszty.

Dowiedz się więcej: Program studiów | Wybrani wykładowcy | Perspektywy zawodowe

 

Studia pod patronatem firm
Fracht FWO Polska Sp. z o.o.
FRACHT logo pl

 

 

Firma Fracht FWO Polska Sp. z o.o. została utworzona w 2006 roku wobec rosnącego zapotrzebowania polskiego rynku na usługi spedycyjne. Jest ona częścią szwajcarskiej Grupy FRACHT z siecią ponad 70 biur i agencji na swiecie. Fracht FWO Polska oferuje szeroki zakres usług logistycznych, począwszy od transportów drogowych, kontenerowych oraz lotniczych po transporty ponadgabarytowe i skomplikowane projekty logistyczne.

Więcej: http://frachtfwo.pl

Firma objęła patronat nad kierunkiem studiów logistyka - studia licencjackie. W ramach współpracy studenci mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firmy podczas wykładów otwartych i bloków ćwiczeniowych (case study) organizowanych w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu. To także doskonała okazja do złożenia aplikacji na wybraną ofertę stażu, czy pracy.

 

 

Cermag Sp. z o.o.
crusar logo

 

 

Firma powstała w 1985 roku i na początku związana była z produkcją płytek ceramicznych. Wprowadzenie nazwy CERMAG przypadło na początek lat 90-tych. Obecnie jest to jedna z największych firm w branży płytek i wyposażenia łazienek, oferująca najnowsze światowe kolekcje.

Więcej: http://www.cermag.com.pl

Firma objęła patronat nad kierunkiem studiów logistyka - studia licencjackie. W ramach współpracy studenci mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firmy podczas wykładów otwartych i bloków ćwiczeniowych (case study) organizowanych w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu. To także doskonała okazja do złożenia aplikacji na wybraną ofertę stażu, czy pracy.

 

 

Nagel Polska Sp. z o.o.
nagel logo

 

 

Nagel-Group to rodzinne przedsiębiorstwo o wschodniowestfalskich korzeniach, którego historia sięga 1935 roku. Obecnie jest to jeden z wiodących operatorów logistyki artykułów spożywczych w Europie. Z chwilą utworzenia w 2002 roku Nagel Polska, Nagel-Group zrobiła pierwszy krok w kierunku Europy Wschodniej. Obecnie Nagel Polska posiada sześć oddziałów na terenie całej Polski.

Więcej: https://www.nagel-group.com/pl

Firma objęła patronat nad kierunkiem logistyka studia licencjackie. W ramach współpracy studenci mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami firmy podczas wykładów otwartych i bloków ćwiczeniowych (case study) organizowanych w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu. To także doskonała okazja do złożenia aplikacji na wybraną ofertę stażu, czy pracy.

 

Zapraszamy na studia w MWSLiT we Wrocławiu.

Rekrutacja

 

Zadaj pytanie

 

Pracodawcy Absolwenci Studenci

 

 

© 2015 - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu - tel. 71 324 68 42

mapa serwisu

Przejdź na górę strony