Kryzys wywołany pandemią  uderzył w wiele gałęzi przemysłu. Spora część firm musiała zakończyć swoją działalność, jednak jest branża, która podczas pandemii rozwinęła się w niezwykłym tempie – mowa oczywiście o logistyce.

 

Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że w 2021 r. aż 61,2% Polaków w wieku 16-74 lat decydowało się na zakupy w formie on-line. Internetowy handel pobił wszystkie możliwe rekordy,  co przełożyło się na ilość zatrudnianych pracowników i wzrost płac.

 

Jak informuje portal Puls HR, minimalne wynagrodzenie na stanowisku specjalisty ds. dostaw ze znajomością j. angielskiego wynosi 4,5 tys. zł brutto. Maksymalna stawka na tym stanowisku wynosi zaś 9 tys. zł brutto. 

 

Dyrektor zarządzający łańcuchem dostaw może liczyć na zarobki w przedziale od 20 tys. zł brutto do nawet 35 tys. zł brutto. Widełki dla kierownika logistyki wynoszą 13 - 20 tys. zł., menadżer do spraw rozwoju biznesu zarobi od 15 tys. do 20 tys. zł brutto, a kierownik centrum dystrybucyjnego od 12 tys. do 18 tys. zł brutto.

 

Jak wynika z ,,Raportu Płacowego 2022”, 41% pracowników sektora logistycznego liczy na podwyżkę. Portal Puls HR prognozuje, że oczekiwania te zostaną najpewniej spełnione.

 

Dzięki rozwojowi branży logistycznej absolwenci MWSLiT we Wrocławiu mogą liczyć na znalezienie pewnej, przyszłościowej i dobrze płatnej pracy. Praktyczne doświadczenie zdobyte na uczelni sprawi, że bez problemu poradzą sobie na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. 

 

wzrost

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype