logo maroko

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie międzynarodowej współpracy z uczelniami w wielu krajach, m.in. University de Lorraine (Francja), Ningbo University of Technology (Chiny), Narodowy Uniwersytet Lotniczy w Kijowie (Ukraina), Uniwersytet w Zilinie (Słowacja).

Jednym z naszych partnerów jest również Ecole Polytechnic of Agadir, Maroko. Dotychczasowa współpraca między uczelniami skupiała się przede wszystkim na naukowo-badawczej sferze i regularnych odwiedzinach jednego z profesorów zatrudnionych w EPA we Wrocławiu. Również pracownicy z MWSLiT gościli w EPA, gdzie uczestniczyli w szkoleniach, a także prowadzili wykłady gościnne. Dzięki staraniom przedstawicieli obu Uczelni Partnerskich, od stycznia 2016 roku jest realizowany wspólny projekt finansowany z Programu Erasmus+ Key Action 1 – Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility.

Dzięki rozszerzeniu i zacieśnieniu współpracy pomiędzy Uczelniami, studenci będą mieli możliwość wyjazdu do Uczelni Partnerskiej na semestr zimowy (w roku akademickim 2016/2017), gdzie zdobędą dodatkową wiedzę, umiejętności oraz będą mogli wymienić się doświadczeniem zawodowym. Studenci z pewnością nawiążą nowe międzynarodowe kontakty i poznają nową kulturę.

Jednocześnie podpisanie umowy o współpracy otwiera nowe możliwości dydaktyczne oraz naukowe dla pracowników MWSLiT. W ramach projektu zostaną zrealizowane również dodatkowe działania takie jak, utworzenie studenckiego klubu międzynarodowego oraz organizacja konferencji międzynarodowej.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu przyczyni się do dalszego rozwoju naszej współpracy międzynarodowej z uczelniami z całego świata!

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype