Miło nam poinformować, iż Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu otrzymała wpis do wykazu ośrodków szkolących, przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych.

 

 CKZ / ADR / RID / ADN

CKZ

Temat: Kurs przygotowujący do egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym
Cel szkolenia: Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźników drogowych jest niezbędnym dokumentem potwierdzającym posiadanie przez przedsiębiorcę kwalifikacji potrzebnych do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Certyfikat kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy obowiązuje również w krajowym transporcie. Celem zajęć jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu państwowego, a tym samym przedstawienie zagadnień z zakresu: prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa finansowego, prawa pracy, organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem transportowym, bezpieczeństwa ruchu drogowego czego skutkiem będzie dopuszczenie do zawodu przewoźnika.

ADR

Temat: Kursy przygotowujące dla Spedytorów i Logistyków nadające uprawnienia Doradcy ADR.
Cel szkolenia: Głównym celem szkolenia jest zapoznanie kierowców z zagrożeniami występującym podczas przewozu towarów niebezpiecznych, z działaniami zapobiegawczymi oraz z czynnościami, które należy podjąć po wypadku, aby z zachować własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych osób i środowiska.

RID

Temat: Regulamin dla międzynarodowego przewozu kolejami towarów niebezpiecznych.
Cel szkolenia:  Uczestniczący w przewozie towarów niebezpiecznych powinni podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa, stosownie do charakteru i zakresu dających się przewidzieć zagrożeń, w celu zapobiegania szkodom i urazom oraz, jeżeli to konieczne, w celu zminimalizowania ich skutków. Uczestnicy zapoznają się z obowiązującymi  przepisami RID. W programie kursu przewidziano bloki tematyczne poświęcone m.in. takim zagadnieniom jak: przepisy krajowe i międzynarodowe regulujące przewóz towarów niebezpiecznych; klasyfikacja towarów niebezpiecznych i zasady ich pakowania oraz przewożenia; zasady oznakowania, procedury i dokumentacja; przepisy kolejowe związane z bezpieczeństwem.

ADN

Temat: Szkolenia dla ekspertów ADN
Cel szkolenia:  Celem szkolenia jest przygotowanie ekspertów do wykonywania zawodów związanych z przewożeniem materiałów niebezpiecznych statkami żeglugi śródlądowej.  Ekspertem do spraw bezpieczeństwa przewozu materiałów niebezpiecznych statkami żeglugi śródlądowej, czyli w skrócie Ekspert ADN może być osoba, która posiada świadectwo eksperta ADN. Kurs przekazuje widzę nt. przepisów i zasad dotyczących transportu w w/ w zakresie.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do pokoju nr 112 na pierwszym piętrze budynku Uczelni, lub wysłanie informacji o chęci wzięcia udziału w szkoleniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. kontaktowy 71 /324 68 42 wew. 124.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype