MWSLiT we Wrocławiu rozpoczęła współpracę z przedsiębiorstwem ‘Wega A’ z Kalisza. We wrześniu uczelnia podpisała umowę dotyczącą wspólnej organizacji studiów o profilu praktycznym. Firmę reprezentował Dyrektor Zarządzający Dariusz Wasilewski, uczelnię Kanclerz dr Marcin Pawęska.

‘Wega A’ powstała w 1989 roku. Działalność firmy koncentruje się wokół specjalistycznych usług związanych z transportem i magazynowaniem samochodów osobowych i użytkowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Wysoka jakość świadczonych usług oraz doświadczenie pozwoliły właścicielom firmy nawiązać współpracę z największymi producentami w branży motoryzacyjnej: DAIMLER, VOLKSWAGEN, GENERAL MOTORS, IVECO, FORD, CHEVROLET, FIAT CZY TOYOTA.


Zawarta umowa przede wszystkim dotyczy organizacji – w ramach studiów dualnych – staży dla studentów MWSLiT. Student trzy dni uczestniczy w zajęciach odbywających się na uczelni, a dwa dni w stażu w firmie partnerskiej, gdzie poznaje procesy logistyczne w praktyce. Firma partnerska tym samym uczestniczy w procesie kształcenia.


Ponadto strony zobowiązały się do wzajemnej współpracy, promocji i wspierania partnerskich przedsięwzięć oraz wymiany i wykorzystywania doświadczeń i informacji o bieżących wydarzeniach w sektorze logistyki, transportu i spedycji.


‘Wega A’ to kolejna firma z branży TSL, która zaangażowała się w program studiów dualnych realizowany przez MWSLiT. Oznacza to, że idea nowoczesnej edukacji jest coraz bardziej popularna wśród pracodawców. Tym bardziej cieszymy się, że to MWSLiT jako pierwsza uczelnia na Dolnym Śląsku wprowadziła system studiów dualnych.

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype