18.12.2021 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki Transportu we Wrocławiu, odbył się wykład otwarty dotyczący najnowszych platform transportowych dostępnych na rynku. Tematem przewodnim prelekcji było wskazanie kierunku rozwoju cyfryzacji transportu dzięki zastosowaniu najnowszych narzędzi takich jak: DockScheduler, Track & Trace, e-Zlecenia czy algorytmów wspomagających sztuczną inteligencją w dystrybucji frachtów i wyszukiwaniu przestrzeni ładunkowych.

 

Obaj prelegenci, Pan Lukas Tetlak, Logistics Expert w firmie GOVECS AG z siedzibą w Grünwald w Niemczech oraz Pan Damian Swoboda, Senior Bussines Development Manager z firmy Trans.eu pokazali studentom, jak istotna w dzisiejszych czasach jest cyfryzacja sektora TSL i budowanie Logistyki 4.0.

 

Wykład został uzupełniony omówieniem przykładów skutecznie przeprowadzonych wdrożeń i rozwiązań technologicznych z portfolio Trans.eu w kilku dużych firmach. Studenci mogli również wysłuchać wypowiedzi dyrektorów i managerów działów logistycznych firm, aby przekonać się, jak realnie najnowsza technologia i algorytmy wpłynęły na optymalizację ich procesów logistycznych.

 

Spotkanie zakończyła prezentacja najnowszego produktu firmy Trans.eu, którego premiera będzie miała miejsce dopiero w styczniu 2022 r. Studenci MWSLiT byli zatem pierwszymi w Polsce, którzy mieli okazję zobaczyć nowy produkt na żywo.

 

Po licznych pytaniach do naszych ekspertów, spotkanie zakończyło się krótkim Quizem. Trzy osoby, które najszybciej udzielały odpowiedzi na pytania z zakresu zaprezentowanej tematyki, otrzymały prestiżowe upominki od Trans.eu.

 

Dziękujemy za tak liczną frekwencję i gratulujemy zwycięzcom!

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype