Z radością informujemy, że MWSLiT we Wrocławiu dołączyła do programu SAP University Alliances.

 

Firma SAP od lat jest liderem na światowym rynku w zakresie dostarczania oprogramowania ERP dla przedsiębiorstw z każdej branży. Wraz z biegiem lat, systemy ERP stopniowo ewoluowały włączając kolejne moduły i dostosowując się do dynamicznie rozwijających się rozwiązań technologicznych. W dobie Przemysłu 4.0, gdzie do czynienia mamy z pełną automatyzacją, sztuczną inteligencją (AI) i internetem rzeczy (IoT), praca z bazą danych w chmurze jest czymś pożądanym.

 

Z tego powodu powstała nowa wersja SAP - S/4Hana. Oprócz standardowych funkcji oprogramowania klasy ERP, i wspomnianej wcześniej „chmury” oraz dostępu do danych w czasie rzeczywistym, S/4 Hana oferuje m.in wsparcie dla sztucznej inteligencji (AI) oraz samouczących się maszyn (Machine Learning).

 

Jednym z kierunków rozwoju oprogramowania SAP, było stworzenie przyjaznego i przystępnego dla użytkownika interfejsu. Tak powstała nakładka Fiori, która umożliwia m.in. korzystanie z oprogramowania z poziomu przeglądarki internetowej.

 

Jako członek SAP University Alliances, MWSLiT we Wrocławiu otrzymała uprawnienia do przeprowadzania kursów dla studentów z zakresu obsługi S/4Hana przy użyciu nakładki Fiori.

 

W ramach kursu studenci zapoznają się z poszczególnymi modułami S/4Hana, w których zasymulowane będą takie czynności jak m.in. składanie zamówień, przyjmowanie materiałów, wystawianie faktur i wiele innych. Zadania te są odzwierciedleniem wszystkich procesów występujących w przedsiębiorstwach, nie tylko tych logistycznych.

 

Studenci będą mogli logować się do S/4Hana z poziomu swojej przeglądarki w każdej chwili, co jest znaczącym ułatwieniem i udogodnieniem.

 

Po ukończeniu kursu studenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat opatrzony logiem MWSLiT i SAP University Alliances potwierdzający nabyte umiejętności w następujących modułach S/4Hana:

 

  • Sprzedaż i dystrybucja,
  • Gospodarka materiałowa,
  • Planowanie i realizacja produkcji,
  • Księgowość,
  • Controling,
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi.

 

Każdy logistyk wie, jak ważną rolę w tej branży odgrywa informacja. Zintegrowane systemy informatyczne, w tym systemy klasy ERP, pozwalają przedsiębiorstwom w łatwy sposób zarządzać wszystkimi zasobami – począwszy od środków finansowych, przez zasoby materiałowe, aż do zasobów ludzkich włącznie.

 

 

img

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype