19 kwietnia 2023 r. dla studentów MWSLiT we Wrocławiu został zorganizowany wyjazd studyjny do firmy Chomar Sp. z o.o. International Transport w Kątach Wrocławskich. Wyjazd odbył się w ramach projektu  Wykwalifikowane kadry dla branży automotivena Dolnym Śląsku.

 

Firma Chomar jest firmą transportowo-magazynową z 27 letnim doświadczeniem, która obsługuje m.in.: branże automotive, FMCG (Fast Moving Consumer Goods) oraz AGD.

 

Studenci mogli dowiedzieć się jak wygląda specyfika pracy w firmie spedycyjnej w poszczególnych działach takich jak HR czy księgowość. Odwiedzili także autoryzowany serwis pojazdów użytkowych: Wielton, Keassbohrer, Koegel, Krone, Sommer oraz Fliegl, gdzie zapoznano się ze sposobami przygotowywania pojazdów do transportu np. pokazano proces jakim jest załadunek naczepy. Studenci poznali też koszty związane z utrzymaniem floty w dużej firmie transportowej.

 

Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie magazynu firmy Chomar. Studenci zobaczyli jak wygląda magazyn oraz obejrzeli nowoczesne maszyny, które są używane do wykładania  towarów.

 

Ostatnim punktem wyjazdu było odwiedzenie biura spedycyjnego i działu planowania, gdzie omówiono czym zajmują się poszczególne działy oraz jak wygląda praca spedytora i jaką drogę trzeba przebyć, aby pracować na takim stanowisku.

 

 

 

 

 

 

Nazwa Projektu: „Wykwalifikowane kadry dla branży automotive na Dolnym Śląsku” (nr POWR.03.05.00-00-ZR45/18)

„Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów” (POWR.03.05.00-00-Z225/18)

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype