12 maja 2023 r. studenci MWSLiT we Wrocławiu studiujący w języku angielskim, wzięli udział w Dniu Międzynarodowym w firmie Incora.  Uczestnikami spotkania byli także studenci w ramach projektu Logistyczne wspólne studia II stopnia - Comprehensive Joint Master Studies in Logistics.

 

Incora jest wiodącym, niezależnym dystrybutorem i globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Zespół firmy składa się z pracowników z całego świata.

 

Studenci mieli okazję poznać bliżej pracowników firmy podczas wspólnego śniadania, które składało się z potraw z różnych zakątków świata. 

 

Ambasadorzy firmy zaprezentowali studentom charakterystykę firmy, statystyki przyjęć nowych pracowników z różnych krajów oraz przedstawili możliwości zatrudnienia w firmie Incora. Wśród ambasadorów znalazły się osoby, które poszukiwały pracy w trakcie lub po ukończeniu studiów, bez znajomości języka polskiego.

 

Głównym punktem spotkania była dyskusja oraz wymiana doświadczeń między pracownikami firmy a studentami MWSLiT we Wrocławiu, dotycząca możliwości oraz barier w poszukiwaniu pracy przez studentów posługujących się wyłącznie językiem angielskim.

 

Firma stawia na integrację oraz różnorodność swoich pracowników. Spotkanie było doskonałą okazją dla studentów do zaprezentowania swojej osoby a także cennym doświadczeniem i dużą dawką cennych informacji dla firmy, która może być pomocna przy tworzeniu nowych ofert zatrudnienia. Spotkanie zakończyło się odwiedzeniem poszczególnych działach i omówieniem zakresu obowiązków na konkretnych stanowiskach. 

 

Cieszy nas fakt, iż coraz więcej firm z branży logistycznej otwiera się na kandydatów anglojęzycznych i umożliwia im rozwój w swoich strukturach, zdobywając tym samym cennych pracowników ze specjalistycznym wykształceniem.

 

Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i doskonałą organizację.

 

 

 

 

Nazwa Projektu: „Logistyczne wspólne studia II stopnia - Comprehensive Joint Master Studies in Logistics

 

Katamaran LOGOTYPY

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype