16 maja 2023 r. dla studentów MWSLiT we Wrocławiu została zorganizowana wizyta studyjna w firmie Schumacher Packaging Sp. z o.o. w Krępicach. Wizyta odbyła się w ramach projektu Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów.

 

Schumacher Packaging Sp. z o.o. to rodzinna firma o międzynarodowym zasięgu, która funkcjonuje od 75 lat. Firma jest liderem branży w dziedzinie produktywności i technologii, która oferuje nowoczesne opakowania z tektury falistej i litej dla każdej branży, wykorzystując naturalne surowce odnawialne.

 

Zakład we Wrocławiu został doceniony za wybitne wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju i nazwany "Best Performer - Europe" w konkursie EcoVadis Sustainability Leadership Awards 2023! 

 

Celem wizyty studyjnej było zapoznanie studentów ze specyfiką pracy w międzynarodowej firmie produkcyjnej z wieloletnią tradycją.

 

Podczas spotkania pokazano studentom  prezentację firmy, aby zapoznać ich z historią i strukturą organizacyjną firmy. Przeprowadzono także krótkie szkolenie BHP, zgodnie z zasadami i wymogami bezpieczeństwa panującymi w przedsiębiorstwie.

 

Dzięki wizycie w magazynie, studenci  dowiedzieli się jak w bezpieczny sposób transportować i układać wyroby firmy za pomocą przeznaczonych do tego maszyn. Na terenie hali produkcyjnej studenci poznali różne sposoby wytwarzania opakowań, a po krótkiej przerwie mieli okazje zobaczyć w jaki sposób układnica (urządzenie dźwigowe stosowane w magazynach do transportu i układania magazynowanych materiałów) magazynuje palety gotowe do transportu.

 

 

 

 

Nazwa Projektu:„Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów.”  (POWR.03.05.00-00-Z225/18)

 

„Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów” (POWR.03.05.00-00-Z225/18)

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype