Studenci MWSLiT we Wrocławiu mają możliwość  skorzystania z innowacyjnego rozwiązania informatycznego Documaster Campus. Jest to edukacyjne środowisko chmurowe, wspomagające nowoczesne metody kształcenia stacjonarnego, zdalnego orazaz hybrydowego. Środowisko to umożliwia gromadzenie wszelkich materiałów edukacyjnych tekstowych jak i multimedialnych z różnych źródeł oraz współdzielenie ich wśród użytkowników systemu. Integruje gromadzoną wiedzę ze sprzętem codziennego użytku zapewniając użytkownikom dostęp do zgromadzonej wiedzy w dowolnym miejscu i czasie.

 

Dzięki temu studenci mają możliwość korzystania z nieograniczonej liczby podręczników i książek, zdigitalizowanych zasobów bibliotecznych oraz Internetu, co podnosi poziom nauczania i efektywność kształcenia. Wiąże się to również z uniezależnieniem od tradycyjnych nośników wiedzy, łącząc gromadzoną na różne sposoby wiedzę i ułatwiając dostęp do niej.

 

Dzięki Documaster Campus, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu posiada zintegrowany system,  który pozwala studentom i wykładowcom na samodzielne wykonywanie wydruków, kopii oraz skanów.

 

Dostęp do systemu możliwy jest przez całą dobę. Innowacyjną funkcją jest katalog zasobów publicznych, dzięki któremu wykładowcy mogą udostępniać studentom m.in. materiały na zajęcia lub listy zadań, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do wydruku.

 

Wdrożenie powyższego rozwiązania może przyczynić się do obniżenia kosztów wydruku,  zużycia energii elektrycznej czy emisji CO2,  wywierając dzięki temu korzystny wpływ na środowisko.

 

 

 

 

 

 

 Nazwa Projektu: „Zintegrowany program rozwoju uczelni gwarancją sukcesu studentów.” (POWR.03.05.00-00-Z225/18)Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype