25.09.2023 r. w Hotelu Campanile we Wrocławiu odbyło się  Seminarium Podsumowujące projekt pn. Opracowanie rozwiązań w zakresie współpracy uczelni ze szkołami zawodowymi w branży spedycyjno-logistycznej dla zawodów: magazynier-logistyk oraz technik spedytor, POWR.02.15.00-00-1007/20 – zorganizowane przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. 

 

Celem spotkania było podsumowanie programu pilotażowego oraz omówienie celów i założeń, wypracowanych podczas jego trwania we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi.

 

Uczestnicy seminarium wysłuchali ciekawych wystąpień prelegentów, podczas których przedstawione zostały oczekiwane przez pracodawców kompetencje spedytora, istota usprawnienia funkcjonowania łańcuchów dostaw oraz wyzwania branży TSL w Unii Europejskiej.

 

W drugiej części spotkania przedstawiono informacje na temat systemów automatycznej identyfikacji w Logistyce 4.0, przyszłości logistyki magazynowej i ekologistyki w nawiązaniu do rynku pracy, a także omówiono zagadnienia związane z logistyką w awiacji.

 

Prelegentami byli m.in.: przedstawiciele MWSLiT we Wrocławiu - prof. dr hab. Zbigniew Ścibiorek, mgr Stanisław Czornak, dr inż. Michał Kruszyński, mgr Patrycja Bill – Józefiak, a także przedstawiciele przedsiębiorstw: Marcin Bobik – z firmy Express Botam Transport Sp z o.o., Paulina Gazda – z firmy H&S Transport Sp z o.o., Leszek Luda – Prezes Polskiej Unii Transportu.

 

Nie zabrakło ożywionych dyskusji, a także pytań dotyczących przyszłości kształcenia w zawodach branży TSL.

 

W seminarium wzięło udział wielu specjalistów, wykładowców, nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy dzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem. Odbyły się rozmowy na temat kształcenia zawodowego oraz satysfakcji z możliwości uczestniczenia w procesie formowania i kształcenia młodego pokolenia, które patrzy w przyszłość z nadzieją na obiecujące perspektywy zawodowe.

 

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype