13 grudnia 2023 r. odbył się stopień okręgowy II Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

 

Do stopnia okręgowego Olimpiady zakwalifikowało się ponad 400 uczestników ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Zostali oni przydzieleni do jednego z 5 okręgów, wyznaczonych przez Komitet Główny:

 

  • Okręg 1 – województwa: Śląskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Podkarpackie – Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie ul. Juliusza Lea 235
  • Okręg 2 – województwa: Mazowieckie, Podlaskie i Lubelskie  – Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łukowie, ul. Międzyrzecka 70
  • Okręg 3 – województwa: Pomorskie, Kujawsko – Pomorskie i Warmińsko – Mazurskie  – Wyższa Szkoła Społeczno–Ekonomiczna w Gdańsku ul. Rajska 6
  • Okręg 4 – województwa: Dolnośląskie, Opolskie i Łódzkie - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, ul. Sołtysowicka 19B, dojazd autobusami: A, N, 116, 119 lub tramwajami linii: 6, 11, 23
  • Okręg 5 – województwa: Zachodniopomorskie, Wielkopolskie i Lubuskie – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie, ul. Piaskowa 53  

 

W każdym z wyznaczonych okręgów w Komisji Okręgowej, zasiadali również przedstawiciele MWSLiT we Wrocławiu, wyznaczeni przez Komitet Główny Olimpiady.

 

W stopniu okręgowym Olimpiady, uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. 

 

Do stopnia centralnego olimpiady zakwalifikują się uczestnicy, którzy uzyskają co najmniej minimum punktów, określone przez Komitet Główny, po ocenieniu wszystkich arkuszy odpowiedzi.

5 uczestników II stopnia Olimpiady z najlepszymi wynikami uzyskanymi podczas tego stopnia (po 1 z każdego okręgu), otrzyma bon na sprzęt elektroniczny o wartości 1 000 zł.

 

Każdy uczestnik otrzyma w ciągu 5 dni roboczych (najpóźniej do 21.12.2023 r.) wiadomość e-mail, z informacją o zakwalifikowaniu bądź też niezakwalifikowaniu się do kolejnego etapu Olimpiady.

 

Dyrektorom szkół oraz rektorom uczelni, które zdecydowały się na wsparcie tegorocznej edycji Olimpiady i organizację stopnia okręgowego, serdecznie dziękujemy za pomoc i wspaniałą atmosferę.

 

Wszystkim członkom Komitetów Okręgowych dziękujemy za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem II stopnia Olimpiady.

 

Tegoroczne przedsięwzięcie z pewnością przyczyni się do nawiązania bliższej współpracy zarówno z dyrekcją szkół jak i rektorami uczelni, ale także z nauczycielami z branży TSL z całej Polski.

 

Uczestnikom dziękujemy za wspaniałą frekwencję i życzymy satysfakcjonujących wyników, pozwalających na zakwalifikowanie się do finału tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  

 

 

 

 

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Sfinansowano z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype