6 marca 2024 r. odbyła się Konferencja inaugurująca działalność Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Logistyki, którego organem prowadzącym jest Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Jest to kolejny krok w rozwoju sektora logistycznego w Polsce, ale również kluczowy moment dla edukacji i przygotowania przyszłych specjalistów logistyki.

 

W uroczystości wzięli udział partnerzy projektu, przedstawiciele organów centralnych, uczelni wyższych, szkół ponadpodstawowych, środowiska społeczno - gospodarczego a także organizacji zrzeszających przedsiębiorców branży logistycznej.

 

Gości powitał Rektor dr Marcin Pawęska, prof. MWSLiT we Wrocławiu. Uczestnicy Konferencji wysłuchali wykładu inauguracyjnego Trendy w logistyce przyszłości, który wygłosił Prorektor MWSLiT we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Zenon Zamiar.

 

Po wykładzie inauguracyjnym, Dyrektor BCU, mgr Sławomir Mazurek, przedstawił uczestnikom ofertę Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Logistyki i zachęcił do zapoznania się z bogatą ofertą szkoleń, skierowaną do nauczycieli przedmiotów zawodowych, osób dorosłych, młodzieży a także osób zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji i poszerzeniem posiadanej wiedzy.

 

W imieniu przybyłych gości głos zabrał również Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Bartosz Kotecki.

 

Kulminacyjnym punktem uroczystości była prezentacja sal, pracowni komputerowych i laboratoriów Branżowego Centrum Umiejętności. Uczestnicy wzięli udział w pokazach  nowatorskiego innowacyjnego sprzętu. Przedstawiono:

 

  • symulator wózka widłowego z wykorzystaniem technologii VR (jazdy wózkiem widłowym w różnych warunkach, w tym w warunkach niebezpiecznych),
  • stanowisko dydaktyczne z zakresu logistyki produkcji (transport i składowanie elementów w procesie produkcyjnym),
  • bramki RFID (z czytnikami i drukarkami etykiet),
  • autonomicznego robota MIR (mobilnego robota transportującego, wspomagającego rozwiązania AGV).

 

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do korzystania z oferty Branżowego Centrum Umiejętności w Dziedzinie Logistyki, która dostępna jest na stronie: https://bcu-logistyka.pl/ .

 

 

 

belka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Next Generation EU
w ramach Krajowego Planu Odbudowy
.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype