21 maja 2024 r. dla studentów MWSLiT we Wrocławiu został zorganizowany wyjazd studyjny do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze. Wyjazd odbył się w ramach projektu Welcome Centre jako miejsce pomocy, adaptacji i integracji studentów zagranicznych i wykładowców.

 

Mercedes-Benz Manufacturing Poland to pierwsza w Polsce fabryka silników  i baterii do samochodów elektrycznych Mercedes-Benz. Zakład produkuje czterocylindrowe silniki oraz baterie elektryczne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Nowoczesna fabryka świadczy usługi o najwyższych standardach w branży automotive.

 

Celem wizyty było pokazanie studentom najnowszych technologii oraz procesów logistycznych i produkcyjnych w branży automotive.

  

Podczas spotkania, przeprowadzona została prezentacja firmy w języku polskim  i angielskim, dzięki której studenci poznali historię firmy. W programie wizyty znalazło się również krótkie szkolenie BHP, aby zapoznać studentów z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w firmie.

 

Dzięki wizycie studenci zobaczyli częściowo zautomatyzowaną halę produkcji silników  oraz w pełni zautomatyzowaną halę produkcyjną baterii elektrycznych. Studenci zostali oprowadzeni po magazynie firmy, w którym mieli okazje zobaczyć również jak działa układnica (urządzenie dźwigowe stosowane w magazynach do transportu i układania magazynowanych materiałów).

 

 

zajawka

 

 

 

 

Nazwa Projektu:  Welcome Centre jako miejsce pomocy, adaptacji i integracji studentów zagranicznych i wykładowców.

Projekt finansowany ze środków krajowych Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype