7 czerwca 2024 r. dla studentów MWSLiT we Wrocławiu został zorganizowany wyjazd studyjny do firmy ROHLIG SUUS Logistics S.A. w Nowej Wsi Wrocławskiej. Wyjazd odbył się w ramach projektu Welcome Centre jako miejsce pomocy, adaptacji i integracji studentów zagranicznych i wykładowców.

 

ROHLIG SUUS Logistics S.A. to polska firma, która zajmuje się zarządzaniem logistyką  i  łańcuchami dostaw. W ramach kompleksowej obsługi logistycznej firma zapewnia transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, usługi magazynowe, Project Cargo oraz obsługę celną.

 

Celem wizyty było pokazanie studentom jak wygląda praca w międzynarodowej firmie oraz przekazanie wiedzy m. in. o planowaniu i organizacji transportu czy zarządzaniu łańcuchem dostaw.

  

Podczas wizyty, studenci zostali oprowadzeni po magazynie i poszczególnych działach firmy, w tym po dziale międzynarodowym, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda praca na danych stanowiskach. Dla studentów zorganizowano również spotkanie z przedstawicielami firmy, na którym przedstawiono prezentację, dzięki której poszerzyli swoją wiedzę z zakresu logistyki i transportu, a także poznali historię i strukturę firmy.

 

 

 

 

 

 

 

 
Nazwa Projektu:  Welcome Centre jako miejsce pomocy, adaptacji i integracji studentów zagranicznych i wykładowców.
Projekt finansowany ze środków krajowych Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype