Na początku kwietnia w siedzibie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się finał IV edycji Olimpiady Budowlanej. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału walczyli o atrakcyjne nagrody. Olimpiada skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych branżą budowlaną.

W tegorocznej edycji Olimpiady Budowlanej finaliści musieli rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem budowlany. Konkurencja wśród uczniów była ogromna, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zwycięzcą IV Olimpiady Budowlanej została  Daria Sierakowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, która uzyskała: możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez cały okres trwania studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo,  wyjazd z opiekunem na Konferencję Budowlaną, płatny staż w firmie PB INTER-SYSTEM S.A., oddział we Wrocławiu, bezpłatną praktykę i zestaw gadżetów od firmy SKANSKA, oddział we Wrocławiu oraz zestaw gadżetów od MWSLiT.

II miejsce zajęli: Armin Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku oraz Jędrzej Długosz z ZSP nr 1 w Krotoszynie. III miejsce zajęli: Jakub Kostecki z ZSP nr 1 w Kłodzku, Filip Parczyński z ZSP nr 1 w Krotoszynie oraz Dorota Kwiatkowska z Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Podczas przerwy wzięli udział w spotkaniu z przedsiębiorcą z firmy DROBUD S.A., pokazie pojazdu na wodę oraz zwiedzili Laboratorium Budowlane.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy spróbowali swoich sił w tegorocznej edycji Olimpiady Budowlanej. Jeszcze raz gratulujemy laureatom oraz ich szkołom i opiekunom.

 
Tegoroczną edycję Olimpiady Budowlanej wspierały firmy:
PB INTER-SYSTEM S.A, oddział we Wrocławiu oraz SKANSKA, oddział we Wrocławiu

Patronat medialny sprawowały następujące portale branżowe:
budowa.org, budowlano-remontowy.pl, budownictwo.org, budnet.pl, budnews.tv, forum.obud.pl, obud.pl, styropian.biz, 4budowlani.pl

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype