8 kwietnia 2021 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap X edycji Olimpiady Logistycznej. Do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w dwóch pierwszych etapach zorganizowanych online.

 

Tym razem finaliści musieli zmierzyć się z zadaniem otwartym w formie on-line. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem logistyczny. Konkurencja wśród uczniów była ogromna, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

 

Zwycięzcą X edycji Olimpiady Logistycznej został Kacper Pietrula z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, który uzyskał: możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez cały okres trwania studiów licencjackich lub inżynierskich na kierunku logistyka, płatny staż w firmie C.H. ROBINSON POLSKA S.A. i Spedimex Sp. z o.o., bezpłatną praktykę w firmie Express Botam Transport Sp. z o.o. wizytę w oddziale firmy GEFCO Polska Sp. z o.o. a także tablet, pendrive oraz zestaw gadżetów od MWSLiT we Wrocławiu i patronów.

 

II miejsce zajęli: Klaudia Ogonowska z Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych i Gospodarki Wodnej im. Gabriela Narutowicza w Krakowie oraz Maria Kukuła z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. III miejsce zajęli: Aleksandra Hoffmann z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, Kacper Kowalski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie oraz Dawid Warzocha z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu. Podczas finału na uczestników czekały liczne atrakcje:

 

  • spotkanie z Dyrektorem Logistyki firmy Volvo Polska Sp. z o.o. – Panem Arkadiuszem Gierlikiem,

  • wykład Specjalisty Managing Partner firmy Express Botam Transport Sp. z o.o. – Panem Marcinem Bobikiem,

  • prezentacja przedstawicieli Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy spróbowali swoich sił w tegorocznej edycji

Olimpiady Logistycznej. Szczególnie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom. Jest nam

niezmiernie miło, że Olimpiada Logistyczna organizowana przez naszą uczelnię z roku na rok

cieszy się coraz większą popularnością wśród szkół z całej Polski.

 

Tegoroczną edycję Olimpiady Logistycznej wspierały firmy:

 

C.H. ROBINSON POLSKA S.A., Express Botam Transport Sp. z o.o., GEFCO Polska Sp. z o.o., Geis PL Sp. z o.o., Hellmann Worldwide Logistics Polska, Kuehne+Nagel Sp. z o.o., Polska Unia Transportu, P.H.U. Ritex, Spedimex Sp. z o.o., VOLVO Polska Sp. z o.o., Vos Logistics PolskaSp. z o.o.

 

 

Patronat medialny sprawowały następujące portale branżowe:

 

etransport.pl, eurologistics.pl, logistyczny.com, Log24.pl, Pracujwlogistyce.pl, promy24.com, qbusiness oraz top logistyk!

 

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype