Przemysł samochodowy jest jedną z gałęzi polskiej gospodarki, która prężnie rozwija się w województwie dolnośląskim i opolskim.

 

Jak wynika z artykułu opublikowanego przez portal branżowy AutomotiveSuppliers.pl, Dolny Śląsk staje się atrakcyjnym miejscem dla inwestycji związanych z sektorem elektromobilnym.

 

Według obliczeń Newmark Polska, około 10 proc. całkowitego popytu rejestrowanego na Dolnym Śląsku stanowią właśnie firmy z sektora automotive.

 

Wybierając uczelnię i kierunek studiów, należy obserwować zapotrzebowanie na stanowiska w firmach. Branża TSL jest nieodłącznym elementem każdego przedsiębiorstwa,  więc to właśnie te kierunki zapewniają dobry start na rynku pracy.

 

Więcej informacji znajduje się w poniższym artykule: https://automotivesuppliers.pl/pl/polska/rynek-automotive-rosnie-we-wroclawiu-i-w-opolu-deweloperzy-zabezpieczaja-dzialki

 

 

zajawka

Warto wiedzieć
Rekomendują nas
Studia Dualne

Studia dualne mają na celu zapewnienie studentom możliwości zarówno studiowania, jak i zdobywania doświadczenia w praktyce. Program studiów dualnych zakłada, że student odbywa praktykę lub staż przez dwa dni w tygodniu, a za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie, nie niższe niż wysokość czesnego. Podjęcie pracy zawodowej zgodnej z wybraną specjalnością jest możliwe już na II roku studiów. W trybie dualnym można studiować logistykę (studia licencjackie i studia inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie).

 

Misją MWSLiT we Wrocławiu  jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki (studia licencjackie, studia inżynierskie, studia magisterskie – 3 semestry), transportu (studia licencjackie), budownictwa (studia inżynierskie) i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

Aktualności

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.plRODO  

facebook     youtube     skype     skype