Jak podaje PortalTSL.pl, firma DSV – Global Transport and Logistics ogłosiła program inwestycji, zakładający budowę nowych centrów logistyczne w Polsce, m.in w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Sosnowcu. Największy z planowanych obiektów DSV zostanie wybudowany w Wypędach k. Warszawy.

 

Inwestycje, które firma zrealizowała na terenie Polski w ostatnich latach, przyczyniły się do znaczącego zwiększenia liczby terminali dystrybucyjnych. Dziś DSV w Polsce jest nie tylko liderem w zakresie realizacji transportów drobnicowych na rynku krajowym i europejskim – ale też benchmarkiem dla Europy Zachodniej w dziedzinie logistyki i spedycji.

 

Nowe obiekty DSV mają powstać z myślą o realizacji założeń zrównoważonego rozwoju wspierając między innymi osiąganiu celów redukcji emisji CO2 w całym łańcuchu dostaw.

 

Dzięki programowi powstanie również wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów  z branży TSL, co tylko potwierdza, iż zapotrzebowanie na kierunki takie jak transport, logistyka oraz spedycja z roku na rok wzrasta.

 

Źródło: https://portaltsl.pl/logistyka/dsv-zainwestuje-1-mld-zl-w-centra-logistyczne-w-polsce/

 

 

zajawka

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42          
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype     skype

/* */