DOŁĄCZ DO GRONA SPECJALISTÓW

    SPRAWDŹ    
  

07.04.2016 w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się Finał III edycji Olimpiady Budowlanej. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału walczyli o atrakcyjne nagrody. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z branżą budowlaną.
Olimpiada Budowlana MWSLiT we Wrocławiu wyłoniła najlepszych kandydatów z predyspozycjami do pracy w branży budowlanej. Konkurs składał się z trzech etapów następujących po sobie.
W tegorocznej edycji Olimpiady Budowlanej zadanie finałowe zostało przygotowane przez specjalistów z branży budowlanej. Na tym etapie finaliści musieli rozwiązać i uzasadnić przedstawiony problem budowlany. Zadanie finałowe było skonstruowane w taki sposób, aby każdy z uczestników, w oparciu o własną wiedzę, mógł sobie z nim bez trudu poradzić. Konkurencja wśród uczniów była ogromna, a ich zaangażowanie, inteligencja i kreatywność zrobiły wielkie wrażenie.


Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady Budowlanej został Szymon Wałęsa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, który uzyskała możliwość nieodpłatnego studiowania w MWSLiT we Wrocławiu przez cały okres trwania studiów na kierunku Budownictwo (studia inżynierskie), wyjazd z opiekunem na Konferencję Budowlaną, płatny staż w firmie PB INTER-SYSTEM S.A, bezpłatną praktykę w firmie SKANSKA oraz zestaw gadżetów od MWSLiT we Wrocławiu i patronów. Pozostali laureaci to uczniowie z: Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, Zespołu Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie oraz Zespołu Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze.

 

Tegoroczną edycję Olimpiady Budowlanej wspierały firmy: PB INTER-SYSTEM S.A oddział we Wrocławiu oraz SKANSKA oddział we Wrocławiu.

 

Patronat medialny objęły firmy: Obud.pl; Forum.obud.pl; Bud-forum.pl; Budnet.pl; Budnews.tv; Budowa.org; Budownictwo.org; Styropian.biz; Budownictwopolskie.pl; Budowlano-remontowy.pl;4budowlani.pl

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype