7 października 2021 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Z uwagi na obowiązujące restrykcje, liczba gości podczas inauguracji w Oratorium Marianum była niestety ograniczona. Dla wszystkich chętnych uczelnia przygotowała dostęp do transmisji wydarzenia na żywo. Niezmiernie miło było gościć kilkuset gości on-line.

 

Uroczystość, oficjalnym przywitaniem, rozpoczął Rektor MWSLiT dr Marcin Pawęska, który szczególnie ciepłe słowa skierował do studentów rozpoczynających studia w MWSLiT we Wrocławiu. Podczas przemówienia inauguracyjnego rektor podsumował obfity w nagrody i wyróżnienia poprzedni rok akademicki. Zaakcentował także zasługi osób, instytucji oraz przedsiębiorstw, dzięki współpracy których możliwe jest doskonalenie procesu dydaktycznego w MWSLiT we Wrocławiu.

 

Podczas inauguracji przedstawiciele studentów pierwszego roku złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie uhonorowany przez Rektora został absolwent Youssef el Youssi najlepszą pracę dyplomową. Stypendium Prezydenta za najlepsze wyniki w nauce w roku akademickim 2020/2021 otrzymał Ngoc Chi Tran.

 

W imieniu studentów głos zabrała przedstawicielka studentów Pani Dominika Dąda. która gorąco powitała wszystkich zgromadzonych, a adeptom pierwszego roku pogratulowała wyboru uczelni oraz udzieliła kilku koleżeńskich rad.

 

Ważnym punktem uroczystości był wykład inauguracyjny Globalizacja i zmiany determinantami rozwoju logistyki, wygłoszony przez Barbarę Kaśnikowską, General Manager Wrocław Aircraft, Maintenance Services.

 

Na zakończenie wręczono dyplomy absolwentom Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu, dla których rozpoczął się nowy etap w życiu. Wierzymy, że zdobyte w murach uczelni wiedza i doświadczenie przyczynią się do wielu sukcesów zawodowych.

 

 

 

 

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B          51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42           faks: (71) 325-15-61
uczelnia@msl.com.pl

facebook     youtube     skype